Степан Барна в обласній раді втратив стратегічного союзника

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна любить визначати пріоритети у своїй діяльності та розподіляти необхідні для вирішення питання на стратегічні і не стратегічні.

Так ось, в Тернопільській обласній раді з поміж 5 фракцій, які увійшли до більшості, стратегічним союзником БПП Степан Барна вважав партію “Батьківщина” в особі її обласного лідера Василя Деревляного.

Цим власне і пояснюється те, що очільник області задовольняв усі апетити Деревляного – від надання в оренду ставків до розподілу портфелів.

Але на останньому засіданні сесії облради, яке відбулося у середу, 20 липня, Степан Барна отримав удар у спину саме від свого ключового партнера.

Питання щодо перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад було без перебільшення найважливішим на минулому засіданні.

Бюджетні питання теж не менш важливі, але виходячи з необхідності, їх депутати мали б таки прийняти і вони це зробили.

А от рішення щодо територіальної реформи прогнозовано мало б наштовхнутися на шалений спротив опозиційних фракцій. І саме тому підтримка союзників для правлячої партії, тобто БПП, була важлива, як ніколи.

Судячи з перебігу подій, голова ОДА Степан Барна і голова облради Віктор Овчарук розраховували, що опозиціонери під час обговорення вдосталь висловляться і скажуть своє, але провладна більшість під час голосування зробить свою справу.

Та вийшло зовсім по-іншому. “За” проголосував лише 31 депутат, тоді як для прийняття рішення потрібно не менше 33 голосів.

Як показали результати поіменного голосування, “за” голосували фракції БПП, Радикальної партії, УКРОПу та “Самопомочі”.

“Самопомочівці” на сесії з ряду господарських питань хоч і не раз голосували врозріз із БПП, але у найважливіший момент все ж таки сказали так продовженню територіальної реформи.

А ось якраз не вистачило голосів “Батьківщини”. Із 10 тимошенківців лише троє проголосували “за”, один утримався і ще шестеро не взяли участі у голосуванні.

Для Степана Барни такий результат виявився повною несподіванкою. Стратегічний союзник у найважливіший момент замість плеча підставив ногу…

  

тернопільська обласна рада Деревляний Барна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі