“Доведеться їхати за 60 кілометрів”: на Тернопільщині протестують проти закриття лікарні, яка обслуговує 23 тисячі людей

Закрити районну лікарню у Мельниці-Подільській на Тернопільщині планує тамтешня влада через об’єднання громад. Зазначений медзаклад обслуговує майже 23 тисячі людей. Після реорганізації тут має залишитися тільки амбулаторія, а недужим доведеться їхати за 60 кілометрів до Борщева.

Щоб, згідно з рішенням депутатів селищної ради, лікарні не розформували, її медики, пацієнти й мешканці довколишніх сіл зверталися і до СБУ, і до прокуратури. Врешті, після того, як ця проблема пройшла три судові інстанції, люди таки домоглися заборони ліквідовувати медзаклад. Та попри рішення суду, сільрада гальмує фінансування лікарні, тож вона уже заборгувала 57 тисяч за комунальні послуги, а самим медпрацівникам затримують зарплатню. 

«Я за кордон не поїду працювати. Це означає, що моя сім’я лишиться без коштів. Я розумію, що молодші люди може поїдуть, а ми вже в такому віці, коли це важко. Ми хочемо робити на своїх місцях, просто по-людськи», – обурився лікар-рентгенолог Василь Томин.

«Я чотири рази на рік мушу лягати до лікарні, бо страждаю від цукрового діабету і в мене почалась катаракта. Тому для мене лікарня – це все. До Борщова нам далеко їхати. Ми не допустимо, щоб закрили нашу лікарню», – каже місцева мешканка Галина Мізинчук.

Лікарі пояснюють, що саме місцевій владі вигідно розформувати лікарню. Та селищний голова запевняє, що лікарні не закриють. Хоча реорганізація таки буде, передає ЗІК.  

«Це означає, що в нас буде створена Мельнице-Подільська комунальна районна лікарня, яка ввійде в структурний підрозділ територіального медичного об’єднання. З тими самими відділами – хірургічним, пологовим, терапевтичним, поліклінікою тощо», – стверджує селищний голова Мельниці-Подільської Володимир Боднарчук.

Та попри це, люди не вірять у такі наміри влади. Обіцяють боронити лікарню і не допустити її закриття.

Тернопільщина протест 23 тисячі людей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі