“Є люди, які сплатили усі 100%”: поблизу Тернополя пайовики вже роками виборюють свої права на житло

Понад три роки пайовики фірми забудівельника Садовського оббивали пороги райради для того, аби  депутати прийняли рішення про включення їхньої земельної ділянки в межі села Петрикова. Адже без цієї формальності вони не можуть добудувати власний дім за свої кошти.

Три роки знадобилося пайовикам відомого забудівельника Олега Садовського аби отримати рішення райради на зміну меж села Петриків. Це рішення для людей важливе тим, що дає їм можливість змінити цільове призначення земельної ділянки. Тобто без цього рішення вони не можуть завершити будівництво житла.

– Єдине чого ми добиваємося от уже вісім років - отримати можливість добудувати власний дім за власні кошти, - розповідає 20 хвилин одна із учасниць  програми будівельної фірми Олега Садовського пані Марія.

Жінка розповідає, що квартира в середньому у цьому будинку коштує 40 000 доларів. Більшість учасників пайової програми фірмі Садовського оплатила понад 80% від вартості житла.

– Є й такі люди, що сплатили усі 100% за житло, - наголошує вона. - Загалом нас є 80 пайовиків, багато людей закордоном на заробітках, оскільки віддавали останні гроші аби придбати нове житло. Багато є таких, що продали старе житло аби віддати кошти за нове, в кінцевому результаті залишились на вулиці.

Зі слів пані Марії, є люди, які втративши усі свої заощадження так і не дочекалися омріяного житла, тому що не зуміли пережити тих злиднів, що їх спіткали.

– Їх просто не стало, - з сумом говорить жінка. - Три роки депутати Тернопільскої райрада нам не хотіли іти на зустріч.

Понад місяць пайовики фірми Олега Садовського вели останні перемовини з депутатами райради, проте згоди дійшли лише напередодні сесії, тобто 28 липня. Як результат - їхнє питання про погодження проекту землеустрою щодо часткової зміни меж села Петрикова Тернопільского району було включено в порядок денний п’ятої Тернопільскої сесії районної ради, що відбулася 29 липня. Більше того, районні депутати без попереднього обговорення проголосували одноголосно за це рішення, яке дає можливість пайовикам змінити цільове призначення земельної ділянки та нарешті завершити будівництво житла. Фактично, прийняття цього рішення зайняло у народних обранців менше однієї хвилини.

– Сьогоднішє голосування є свідченням нелегкої трьохрічної праці людей, - розповідає голова кооперативу Михайло Оліяр. - Це питання неодноразово гальмувалося через те, що недобросовісні чиновники та інші люди попри нас намагалися відстояти власні інтереси.

Михайло Оліяр каже, що це лише попереднє рішення. Остаточне рішення та всі відповідні документи мають бути затвердженні на наступній сесії Тернопільської районної ради, яка відбудеться у вересні 2016 року.

Пайовики житло
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі