• Головна
 • Розвізну питну воду в Тернополі можна вживати без остраху
20:00, 5 квітня 2012 р.

Розвізну питну воду в Тернополі можна вживати без остраху

На численні звернення громадян міста, з метою перевірки якості розвізної води та покращення надання послуг по забезпеченню розвізною питною водою на території міста Тернополя відповідно до доручення міського голови № 03/12 від 23.03.2012р. 02.04.2012р. створено робочу групу у складі представників структурних підрозділів міської ради, Державного закладу «Тернопільська міська санітарно – епідеміологічна станція», ДП «Тернопільстандартметрологія», інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області та управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області.

На даний час на території міста перевізниками СПД Стасюком В.В. та ТзОВ «Еко Микулинецьке» реалізується з автотранспорту розвізна питна вода «Долина плюс» (постачальник МПП «Супутник» Чернівецька область) та «Микулинецька джерельна» (постачальник ТОВ «Микулинецький Бровар» Тернопільська область).

Контроль за вищевказаними суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію води на розлив здійснюється Державним закладом «Тернопільська міська санітарно – епідеміологічна станція» в плані відомчого лабораторного контролю з відбором взірців води для мікробіологічного дослідження та дослідження за санітарно – хімічними показниками. За результатами досліджених проб відхилень від нормативно-технічних норм протягом 2011р. та I кварталу 2012р. не зареєстровано.

Підприємства – виробники гарантують відповідність якості розвізної води вимогам нормативної документації чинними в Україні.

При покупці розливної води споживачам слід звернути увагу на наявність в суб’єктів господарювання документів, які засвідчують її якість, а саме:

 • свідоцтва державної реєстрації суб’єкта господарювання, який здійснює реалізацію води;
 • висновку міської СЕС на здійснення даним суб’єктом господарської діяльності;
 • висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на воду;
 • якісного посвідчення на кожну партію води в якому вказано термін її реалізації та технічні умови відповідно до яких вона видобувається ( термін реалізації води «Долина плюс» – 3 доби ( дана вода проходить процес озонування, тобто знищення будь-яких патогенних мікроорганізмів, вірусів і грибків, зберігаючи необхідні людині мінеральні речовини; термін реалізації води «Микулинецька кришталева» – 24 год., завдяки близькості місця видобування та доставки не потребує додаткової обробки та безпечна для вживання);
 • санітарного паспорту на транспорт для перевезення харчових продуктів ( в даному випадку води), який реєструється в міській СЕС та оновлюється кожних півроку;
 • особової медичної книжки експедитора;
 • погодження розташування об’єкту для здійснення торгівлі та його режиму роботи з управлінням торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міської ради.
 • Додатково повідомляємо, що самовільно, без погоджень з міською санепідемстанцією та органами місцевого самоврядування розпочав свою діяльність ПП Луцишин С.Ю.- реалізацію розливної води з апаратів прибудованих до закладів торгівлі. При обстеженні торговельної мережі міста виявлені вищевказані апарати за адресами вул. Карпенка, 6, Просвіти,21, та Пушкіна,5. Дані об’єкти не сертифіковані (тобто матеріали з яких виготовлені ємності для зберігання води можуть бути непризначені для харчового використання), відсутні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на місця видобування води та посвідчення про її якість та безпеку для споживання.

  Жителі міста повинні розуміти, що придбаний у невстановленому місці товар, в умовах, які не відповідають нормам його зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини та бути загрозою для здоров’я.

  В зв’язку із зверненнями мешканців міста щодо якості розвізної питної води, працівниками міської санітарно-епідеміологічної станції найближчим часом будуть відібрані чергові проби води для лабораторних досліджень, про результати яких буде повідомлено на офіційній сторінці Тернопільської міської ради в мережі Інтернету та в засобах масової інформації міста.

  Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
  Останні новини
  ТОП новини
  "Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
  "Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
  "Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
  В Україну мчить нестерпна спека, попереджають про температурні аномалії
  Оголошення
  live comments feed...