• Головна
  • Моторошні знахідки археологів на Тернопільщині (фото)
17:30, 8 вересня 2016 р.

Моторошні знахідки археологів на Тернопільщині (фото)

Археологи виявили загадкове давньоруське поховання.
Шість скелетів періоду Київської Русі виявила археологічна експедиція в околицях старовинного міста Збараж на Тернопільщині.

– Між Збаражем та селом Залужжя на присадибний ділянці господар копав септик і наткнувся на людські останки. Ми прибули і почали проводити там розкопки. Спочатку виявили 4 скелети – три дорослих і один підлітка, поруч – скелет собаки та ще один – маленького хижака, ніби тхора. Цікаво, що під цим похованням згодом ми розкопали ще одне. Там був скелет дорослого і дитини, на черепі якої залишився слід від рубаного удару. За попереднім висновком, знахідка належить до часів древньоруського поховання – XII-XIII століття нашої ери, – розповіла Терену директор обласної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марина Ягодинська.За її словами, знайдені залишки свідчать про насильницьку смерть.

Найближчим часом знайдені залишки скелетів будуть передані в Інститут археології Національної академії наук України. Саме антропологи і дадуть остаточний висновок щодо того, кому належали ці останки, до якої раси відносяться і чи належали вони одній родині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #скелети #археологи
Останні новини
Оголошення
live comments feed...