Випускник тернопільської медакадемії постачає чорний ринок людськими органами

Олександр, який навчався в Тернопільській медакадемії, торгує людськими органами. Шукає людей, котрі готові продати нирки, легені, яйцеклітини і навіть серця.

Працює підпільно, бо офіційно продавати органи – заборонено. Чоловіку зараз 38 років. Має вісім років медичної практики. З приватної столичної клініки 2009-го пішов за власним бажанням. Працює посередником, шукає хворим донорів.

Я не чорний трансплантолог. Я - посередник. Мені перепадає 5-10 відсотків оборудки. Я нікого не вбиваю. Люди йдуть на операцію добровільно. Але хворих рятую. Більшість ніколи не бачили мене наживо. Розмовляю по телефону. Підключив функцію, щоб мій номер не висвічувався.

10 людей торік продали серця. Серед них восьмеро - онкохворі важкої стадії. У когось рак кишечика, у когось - мозку. Жити залишалося кілька місяців. У таких пацієнтів тільки серце, іноді ще легені залишаються здорові. Печінку й нирки вгробили хімії та ліки.

Щороку тисяча українців потребують пересадки нирок. У мережі стежу за базою хворих, які чекають на пересадку. Знаю, якщо за два тижні не знайду донора, людина може померти. Торік у березні дівчинка помирала через ниркову недостатність. У неї обидві нирки відмовили, лічені дні лишалися. Я відправив батьків в ізраїльську клініку. Знайшов у Києві 30-річну Світлану. Вона готова була продати нирку, бо бракувало грошей кредит виплатити. Підійшла по всіх параметрах. Тепер обидві дівчини живі-здорові, - розповідає Олександр КРАЇНІ.

Коли дзвонять і кажуть, що готові безплатно органами поділитися, я в таке меценатство не вірю. Потім почнуть вимагати, щоб назад вернув. Донор не мусить знати клієнта, а клієнт - донора. Тоді менше проблем.

Серед клієнтів найбільше молоді. Часто звертаються батьки, в яких дитина хвора, треба гроші на операцію. Машину і квартиру так швидко не вдасться продати, як нирку чи частину печінки. Найбільше западло, коли дитина хвора, а батьки не можуть стати донорами, бо група крові чи резус-фактор не підходять. Або в когось із батьків "Боткіна" чи цукровий діабет.

Добре зараз роблять ті батьки, які пуповину після народження дитини заморожують. Не поскупіться платити щороку тисячу чи дві гривень за оренду холодильної камери для пуповини. Зі стовбурових клітин пуповинної крові потім можна виростити будь-який орган.

Пересадка триває добу. Офіційні центри з трансплантації працюють у Києві, Львові, Донецьку, Одесі, Запоріжжі. За законом, в Україні пересадку можна робити тільки від родича. Дехто для гарантії укладає фіктивні шлюби. Підписують шлюбні контракти. Там прописують, що чоловік заплатить жінці за подаровану частину печінки 30 тисяч доларів на  знак вдячності й після розлучення цих грошей назад не вимагатиме.

Пропозицій побільшало після кризи 2008-го. Повалили молоді люди, які не можуть повернути кредити в банк. Віддаю перевагу їм. Хоч зараз серед молодих більше хворих, ніж серед 50-річних. Нормальний вік для донора - 30-40 років.

Дзвонять студенти. Клянуться, що не п'ють і не курять, але доки їхніх аналізів не побачу, співпрацю не починаю. Працюю тільки з повнолітніми. Пенсіонери теж звертаються. Дзвонила бабуся. Хотіла серце продати, бо син напозичався грошей, магазин відкрив, - а тепер повернути борги не може. Кажу: "Бабцю, та ви ж помрете". А вона плаче, каже найгірше свою дитину ховати. Її перевірили мої знайомі кардіологи. Слава Богу, у неї серце виявилося слабеньке, лишилася жити.

Клієнтів не шукаю в інтернеті. Там несерйозні типи оголошення розміщують. Ось відкриваю сайт "Доска объевлений". Користувач Олексій пише: "Очень нужны деньги. Готов стать донором, продать свою почку или часть печени. У меня RH 2(-), проживаю в Украине в городе Киев. Мне 21, рост 182, вес 85кг. Здоров, вредных привычек не имею".

Донори часто дзвонять самі. Колеги-лікарі підказують контакти людей, які хочуть поділитися органами.

З клієнтами ніяких угод не укладаю. Про який контракт може йтися, якщо обоє порушуємо закон. У нас не можна офіційно купувати і продавати органи.

Усі просять гарантій. А я гарантії дати не можу, що ви калікою не залишитеся. З одною ниркою можна жити, але багато пива не поп'єш. Якщо продали печінку, не можна їсти солоного й перченого.

В Україні тільки в Запоріжжі пересаджують органи від трупа, якщо родичі покійного не проти. "Трупне" донорство - це гуманно. В Іспанії та Німеччині 16-річні підписують документ, чи згодні у разі смерті чи раптової загибелі стати донорами. Нам теж таке треба запровадити, а то здорові органи закопуємо в землю.

Слід прописати закон, щоб лікарі мали право забирати органи в тих, хто накладає на себе руки. Я для самогубців відкрив би пункти. Не хочеш жити, то віддай серце тому, кому воно зараз потрібне. Тоді менше вішалися б і різали вени. Якщо на такий гріх рука піднімається, то хоч перед смертю зроби щось добре.

Я віддавав би на органи довічників. Чого людину, яка убила десятьох, держава бере на поруки й довічне утримання? Пропоную робити їх донорами. Це не смертна кара, а справедлива розправа. Той, хто десяток убив, своїми органами навіть п'ятьох не врятує. Але комусь може подарувати життя.

Не тільки в Україні на цьому заробляють. Торгують органами у Великій Британії, Італії, Франції. Бідних людей вистачає всюди.

Кажуть, лікарі-трансплантологи бомжів ловлять і ріжуть. Це дурня. Щоб людину розібрати на запчастини, треба знати, яка в неї група крові і резус-фактор, чи не має СНІДу або гепатиту С. Що може бути здоровим у бомжа? Легені прокурив, печінка спита, нирки простуджені. Хіба що серце. Нутрощі треба пересаджувати одразу. Їх не заморозиш і не законсервуєш.

Щороку дві тисячі українців потребують нових сердець, 2,5 тисячі чекають на нирки, дві тисячі - на підшлункові залози, півтори тисячі - на печінки, 500-600 - на кістковий мозок.

В Україні нирка коштує 25 тисяч доларів, печінка - 2 тисячі. В закордонних клініках можна вторгувати вдвічі більше. Для порівняння: нирка в Німеччині коштує 120 тисяч доларів, в Америці - до 300 тисяч. В Індії та Пакистані - 2-5 тисяч.

Зараз у моді слов'янське волосся. У європейських перукарнях на нього попит останні п'ять років. Здавати можна, якщо відросло до 60 сантиметрів. За 5 кілограмів платять 600 доларів.

Сім'я, яка хоче, щоб дитину виносила сурогатна матір, має розраховувати на суму не менш як  20 тисяч доларів. Є база жінок, які готові народити. Можна підібрати схожу зовні до вас або чоловіка. Сурогатним материнством я не займаюся. Довго чекати на заробіток. Та й дев'ять місяців контролювати клієнтів невдячна справа. Знайома заробляє на цьому і не жаліється. Якось із нею сперечалися, хто дорожчий - чоловік чи жінка. Вона каже, на жінці можна заробити більше. Навіть яйцеклітина в 10 разів дорожча за сперму.

Хто працює без посередників, багато втрачає. Їх найчастіше "взувають". Деякі клініки просять перерахувати 100 доларів на документи, а потім безслідно зникають. Або дають завдаток, а після операції не повертають решту. В міліцію не звернешся, бо сам винен. У нас донор за продаж власних органів може сісти на шість-сім років.

Дехто їде на пересадку за кордон сам. Я таких називаю самогубцями. У кращому випадку - повернетеся калікою. Їде продавати нирку, а можуть вирізати частину печінки чи підшлункової. У гіршому випадку після операції вас ніхто не знайде.

Донорів підшукують також центри медичного туризму. Вони напряму співпрацюють із німецькими та ізраїльськими клініками. Я теж підбираю клініку. Працюю з італійськими, ізраїльськими і німецькими.

Скільки коштує людина

Кістковий мозок - $5-10 тис.

Рогівка ока - $4-5 тис.

Серце - $200-250 тис.

Легені (пересаджують тільки із серцем) -$50-100 тис.

Нирка - $20-30 тис.

Підшлункова залоза - $35-40 тис.

Печінка (частина печінки) - $30 тис.

1 кг волосся (довжина 60 см) - $600

1 л крові - $20

Яйцеклітина - $300

Сперма - $20-25 за дозу

Сурогатне материнство - $20 тис.


Олександр розповів КРАЇНІ, що 10 людей торік продали серця. Серед них восьмеро – онкохворі важкої стадії. Побільшало охочих продати органи після кризи 2008-го. Звертаються молоді люди, які не можуть повернути кредити в банк. Студентів перевіряють, чи аналізи в нормі. Часом до чоловіка звертаються старенькі.

- Дзвонила бабуся. Хотіла серце продати, бо син напозичався грошей, магазин відкрив, – а тепер повернути борги не може. Кажу: “Бабцю, та ви ж помрете”. А вона плаче, каже найгірше свою дитину ховати. Її перевірили мої знайомі кардіологи. Слава Богу, у неї серце виявилося слабеньке, лишилася жити.

За словами Олександра, в Україні тільки в Запоріжжі пересаджують органи від трупа, якщо родичі покійного не проти.

- ”Трупне” донорство – це гуманно. В Іспанії та Німеччині 16-річні підписують документ, чи згодні у разі смерті чи раптової загибелі стати донорами. Нам теж таке треба запровадити, а то здорові органи закопуємо в землю, – вважає.

Чоловік переконаний, що лікарям треба дати право забирати органи в тих, хто накладає на себе руки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Графік роботи ДП «Газпостач» та ПрАТ «Тернопільміськгаз» у святкові дні дещо зміниться. ДП «Газпостач» ПрАТ «Тернопільміськгаз” у святкові дні: Розрахунковий відділ по вул. Шептицького , 20:27 квітня (субота),  з 8.00 до 12.00 год.30 квітня (вівторок) – з 8.00 до 14.00 год. 28-29 квітня, 1 травня- вихідні. Розрахунковий відділ по  вул. Родини Барвінських, 4:27-30 квітня, 1 травня 2019р.  вихідні  дні.
Кримінал
Скеровано до суду справу щодо обвинуваченого у резонансному ДТП у Тернополі. Прокуратурою Тернопільської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо громадянина, який, керуючи власним автомобілем вночі, 29 грудня 2018 року, скоїв наїзд на пішохода у м.Тернополі, який незабаром помер від отриманих травм у приміщенні лікарні, повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області. Розслідуванням встановлено, що місцевий жи...
Кримінал
За одну ніч накриміналив на два провадження за незаконне заволодінням транспортними засобами 21-річний житель Борщівщини. Обидві автівки молодик викрав у власного діда. Ланцюжок подій поліцейським вдалося відтворити зі слів підозрюваного і потерпілого. В ніч 24 на 25 квітня «герой», будучи добряче напідпитку, без відома родича заволодів його автомобілем марки «Дачія Логан». На чужому  транспорті викрадач зумів проїхати лише декілька кілометрів, вже за село...
Суспільство
Депутати Верховної Ради України проголосували довгоочікуваний закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Цей документ підтримали 278 народних обранців. Проти проголосували 38 депутатів, ще 25 не голосували, а 7 – утримались. В числі тих, хто проголосував «за» і народний депутат з Тернопільщини від БПП Микола Люшняк. – Нарешті депутати прийняли закон про мову. Це новий виток розвитку України. Законопроект розглядали майже два місяц...
Політика
Володимир Зеленський, який набрав близько 73% голосів під час голосування, не розуміє, чому досі немає офіційних даних щодо виборів. Про це він навіть записав відеозвернення і виклав на своїй Facebook-сторінці. "ЦВК затягує офіційне оголошення результатів. Щоб ВР могла затягувати дату призначення інавгурації. Це все для того, щоб у президента Зеленського не було навіть можливості думати про розпуск Верховної Ради", - йдеться у відеозверненні. У ЦВК ж нагад...
Кримінал
Правоохоронці Чортківського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна щодо жительки районного центру. Жінка обікрала одну із місцевих крамниць, тим самим завдала збитків на чималу суму. Як повідомила заявниця. Переглядаючи записи з камер відеоспостереження, вона помітила як незнайомка поцупила з торгового стелажа пляшку дороговартісного алкоголю та декілька банок консерв.  Поліцейські довели, що протиправне...
Пригоди
Нещасний випадок під час ремонту автомобіля трапився із жителем Бучацького району. Чоловік, 1971 року народження, на власному подвір'ї ремонтував автомобіль Peugeot Expert. Транспортний засіб стояв на домкраті. Будь-якої іншої підтримуючої страхівки на іномарці не було. Саме в той момент, як чоловік був під автівкою, вона зірвалася з домкрату і впала на потерпілого, перетиснувши шию. Нещастя трапилося на очах у дружини. Вона викликала допомогу, але врятува...
Кримінал
Черговий факт крадіжки задокументували працівники Тернопільського відділу поліції щодо 45-річного місцевого мешканця. Правоохоронцям вдалося довести причетність чоловіка до злочину, який він вчинив на території залізничного вокзалу.   Наприкінці минулого місця раніше судимий тернополянин обікрав жителя Теребовлі, який приїхав до обласного центру по справах. Допоки мешканець краю очікував свій потяг, зловмисник непомітно викрав його ранець зі всіма цінностя...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції розшукують незнайомця, якого підозрюють у викраденні мобільного телефону з приміщення закладу громадського харчування, що на вулиці Пирогова.   24 березня, близько 14:20 невідомий чоловік привласнив засіб зв’язку «Iphone 5C», який тернополянка залишила у вбиральні без нагляду. Жінка оцінила завданні збитки у 8000 гривень.   Камера відеоспостереження зафіксувала підозрюваного.    Правоохоронці звертаються до краян:...
Новини по темі
Як працюватиме «Тернопільміськгаз» у святкові дні?
«Якби закон про мову прийняв парламент ще першого скликання, то в Україні не було б жодного «майдану»!» – нардеп Микола Люшняк
Скелет чоловіка знайшли на узбіччі лісу в селі поблизу Тернополя
На Тернопільщині дитина випадково потрапила у вогонь
Львівське сміття на Тернопільщині: «Самопоміч» звинувачує Синютку
Жителі Тернопільщини тепер не зможуть встановлювати домашні СЕС на землі – рішення Верховної Ради
Страсна п'ятниця: тернополянам нагадують, чого категорично не можна робити в цей день
"Такі ножі в спину я дуже не люблю": Сергій Притула розповів, чому більше не спілкується з Ольгою Фреймут (Відео)
Директор естонської школи разом з колективом приїхав з селища Пайкузе на Тернопільщину (ВІДЕО)
Небайдужих тернополян закликають допомогти 15-річній дівчині побороти страшну хворобу (ФОТО)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!