• Головна
  • Одну із тернопільських вулиць хочуть назвати іменем історика, який прославив наш край
13:45, 18 квітня 2012 р.

Одну із тернопільських вулиць хочуть назвати іменем історика, який прославив наш край

Назвати одну із тернопільських вулиць іменем археолога Ігоря Герети пропонують тернополяни. На їх думку, багато вулиць міста мають назву загальну, або названі на честь полководців чи політиків. Тому одну із них вони хочуть назвати іменем історика, який прославив наш край.

- Ми бували у різних містах, бачили багато музейних колекцій, які не вражали. Нас питали звідки ми, а коли казали, що із Тернополя – знизували плечима: звичайно ж, у вас є Герета, – розказує ДОБІ тернополянка Ліля Мусіхіна. – Я не була з ним близько знайома, бачились і вітались десь у центрі, мені тоді було років 18-19. Але це була справді велика людина, яка любила свою справу і багато зробила для неї.

Тернополяни розказують, що Ігоря Герету дуже любили студенти, їздити з ним на археологічні розкопки було за свято. Вони не розуміють, чому багато вулиць міста названі на честь полководців, чи людей, які стали відомими завдяки якомусь одиничному випадку, а людей, які працюють ціле життя, подекуди, навіть не знають у Тернополі.

Назвати іменем Герети тернополяни пропонують або одну із нових вулиць, або ту, на якій він жив. Підтримати ініціативу обіцяв колишній директор художнього музею Бодан Ткачик, Руслан та Соломія Паланіцькі, Оля Томченко, Ігор Аркуша. Долучитись закликають і тернополян та владу. Якщо свого добитись не вдасться – обіцяють в центрі посадити дерево і присвятити його Гереті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...