11:30, 20 квітня 2012 р.

Вивіз сміття може подорожчати

На колегії в Мінрегіонбуді перший заступник міністра регіонального розвитку Олександр Аліпов заявив про необхідність підвищити тарифи на вивіз сміття для населення. Зараз середній тариф на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) в Україні становить 35 грн за кубометр. При цьому одна людина платить 5 грн за послугу за вивезення відходів.

“Якщо ми хочемо жити в чистоті, то підвищення тарифів неминуче. За нашими розрахунками, щомісяця люди можуть собі дозволити платити до 10 грн за вивіз сміття”, – зазначив Аліпов, не уточнивши, проте, коли саме в Мінрегіонбуді мають намір піднімати питання про підвищення тарифів .

Представники сміттєпереробних компаній розділяють позицію заступник міністра.

“Ціни на енергоносії в Україні постійно зростають. Тарифи повинні перекривати витрати на паливо, амортизацію машин і знос устаткування”, – заявив директор МПП “Рада” Петро Семко. Глава наглядової ради ПрАТ “ГрінКо” Віктор Ржоткевич зазначив, що в містах, де проводиться роздільний збір сміття, необхідно також вводити тариф на сортування сміття. За його розрахунками, якщо вартість вивозу та захоронення ТПВ повинна складати близько 50 грн за кубометр, то тариф на сортування повинен становити не менше 20-30 грн за кубометр, пише “Комерсант-Україна”.

Пан Ржоткевич вважає, що слід також вводити штраф за несортування сміття: “У Німеччині відходи сортуються по шести скриньок, а в Україні – мінімум по двох. Методи переконання діють не на всіх. Тому необхідно вводити штрафи”.

На думку представників сміттєпереробних компаній, підвищення тарифів дозволить закупити нове обладнання і, як наслідок, зменшити кількість відходів у містах. Зараз в країні щорічно утворюється близько 13 млн т сміття.

В Мінрегіонбуді сподіваються зробити українські міста чистіше шляхом будівництва сміттєпереробних заводів за кошти закордонних інвесторів. На думку присутнього на колегії мера Донецька Олександра Лук’янченка, введення “зеленого тарифу” на електроенергію, вироблену з ТПВ, допоможе залучити інвесторів до подібних проектів. Законопроект про введення “зеленого тарифу” був поданий в Раду в кінці 2011 року. Коефіцієнт складе 2,3 від роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги (не більше 35 кВ) станом на січень 2009 року (58,46 коп. / КВт год без ПДВ). Право на нього отримають підприємства, побудовані після прийняття документа. На думку Аліпова, в результаті введення “зеленого тарифу” інвестор отримає можливість прискорити окупність проекту.

Лук’янченко вважає, що законопроект не зможе потрапити навіть до порядку денного парламенту “через потужного енергетичного лобі”. У той же час заступник директора дослідницького центру “Психея” Геннадій Рябцев вважає, що навіть після прийняття відповідних змін до закону в Україну не буде буму інвестицій в сферу переробки сміття.

“Дуже схоже на те, що якомусь конкретному підприємству необхідно отримати саме цей тариф”, – заявив він. При цьому експерт відзначив, що інвестори в Україну прийдуть не за “зеленим тарифом”, а в разі отримання гарантій повернення інвестицій, з чим в Україні “як було, так і залишається погано”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...