“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото)

“Агрохолдинг МРІЯ” підтримала команду TEDxTernopil, яка організувала в обласному центрі проведення конференції “Сценарії розвитку малих міст”. На захід були запрошені спікери з різних областей України, які ділилися досвідом щодо можливостей втілення соціальних проектів в містах, які покликані поліпшити якість життя.

За словами організаторів, конференція дає можливість залучити Тернопіль у світовий контекст руху задоволення потреб людей, які проживають у невеликих містах. “Формат заходу американський. У США у 1986 році був придуманий формат проведення TEDx ідей, вартих поширенню. Згодом цей формат охопив інші сфери – мистецтво, технології, науку. Зараз цей досвід “працює” по всьому світі. Щоб отримати ліцензію на проведення таких заходів, потрібен час, щоб поспілкуватися з основним офісом в Каліфорнії, отримати дозвіл і розпочати підготовку у своєму місті. Є багато вимог, яких потрібно дотримуватися стосовно стилістів, кольорів, форматів, правил щодо роботи зі спікерами, партнерами. Враховуючи все, ми розпочали роботу ще весною. Шукали спікерів, працювали з ними щодо тем. Узгодження тем, тез виступів, репетиції та впорядкування інших організаційних моментів зайняло майже чотири місяці”, – каже співорганізатор конференції Марія Загірська.

Компанія “МРІЯ” надала фінансову підтримку для проведення конференції TEDxTernopil. Вкладання коштів у розвиток територій, де агрокомпанія обробляє землі – це вже соціальний стандарт Агрохолдингу “МРІЯ”. Відтак наступний крок керівництва Агрхолдингу – залучення сучасного досвіду просвіти активних людей, які самі хочуть змінити на краще життя у своєму населеному пункті. “Ми вітаємо те, що TEDx відбувається в Тернополі. Бо Тернопільщині й Україні загалом потрібні люди, які продукуватимуть інтелектуальні ідеї та креативні імпульси для розвитку. Ми це розуміємо, тому Компанія “МРІЯ” не могла залишитися осторонь проведення такого заходу. Ми вболіваємо за розвиток цього краю, тому будемо задоволені, якщо хоча б частина людей, які беруть участь у конференції, переймуться ідеями, що озвучують спікери. Ми й надалі підтримуватимемо заходи, які сприятимуть навчанню місцевого населення, як можна самостійно організовувати проекти і шукати під них кошти. Будемо вітати TEDx-конференції, які ближчі до нашої сфери діяльності – аграрної, адже “МРІЯ” в основному працює в сільській місцевості”, – зазначає директор благодійного фонду Агрохолдингу "МРІЯ" Василь Мартюк.

У заході TEDx взяло участь понад сто осіб. Приїхали представники спільнот TEDx Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Чернівецької, Київської областей. На конференцію було запрошено 12 спікерів, – каже Марія Загірська, – Присутні лектори від освіти до IT-технологій. Спікерів ми шукали, відповідно до запланованих тем. Це люди, які мають досвід і в зазначених темах. Відтак, мають що розповісти. Конференція була поділена на дві сесії – перша – “Місто як одне ціле”, друга – “Я – частина міста”. У першій частині у нас прикладні теми зі сфери розвитку економіки і реалізації різних проектів. Друга частина – більше проходила в контексті особистого впливу, нашої участі у втіленні проекту”.

Один із спікерів Олександр Славський розповідав учасникам конференції про досвід організації роботи людей з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі. Цей напрямок розвитку соціального підприємництва називається коворкінг. Спікер ділився досвідом про те, як діє і чого досягла мережа коворкінгів Impact Hub Odessa. – “Коворкінг – це фізичне приміщення, в якому люди можуть працювати за гроші як в офісі. Також це конферанс-центр – місце, де можна проводити якісь заходи. І вся ця мережа направлена на розвиток соціального підприємництва. Наша місія не втому, щоб роздавати гроші, а в тому, щоб навчити людей, як ці гроші знайти, як заробити їх, як реалізувати свій проект з тими можливостями, які є в особи зараз. Ми є найбільшим центром підтримки соціальних проектів в Україні. Я привіз свій досвід. Я говорив про рішення, які ми застосовували, які спрацювали в Одесі. Я впевнений, що їх можна реалізувати в різних містах, в тому числі і в Тернополі”.

“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-1
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-2
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-3
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-4
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-5
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-6
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-7
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-8
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-9
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-10
“МРІЯ” підтримує рух розвитку малих міст Тернопільщини (Фото), фото-11
“МРІЯ” Тернопільщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі