16:30, 23 квітня 2012 р.
50% жінок Тернопільщини йдуть на аборт не з власної волі
Кількість пологів на Тернопільщині у чотири рази перевищує кількість абортів. Причому для більш ніж половини жінок переривання вагітності є вимушеним кроком, а не власним бажанням.
Загалом в області спостерігається позитивна тенденція щодо щорічного зменшення кількості абортів. Такий показник є результатом духовного виховання населення та просвітницької роботи, переконані медики. Однак питання раннього статевого життя досі залишається на часі. Необізнаність та вільні статеві стосунки призводять не тільки до небажаної вагітності, а й сприяють поширенню інфекційних хвороб, які у майбутньому можуть стати причиною безпліддя або спричинити медичні протипокази до вагітності. Як Тернопільщина у плані переривання вагітності виглядає на фоні інших областей і що змушує жінок йти на такий крок, журналісти «Номер один» запитали завідувача жіночою консультацією центру планування сім’ї Павла Кашубу.
Чортківщина – лідер по кількості абортів
Загалом тенденція до зменшення кількості абортів в Україні розпочалася ще у 1997 році. Тоді ж у державі було запроваджено систему планування сім’ї. Саме вона посприяла поступовому щорічному зниженню кількості абортів у державі. Сьогодні Тернопільщина на фоні інших областей у плані кількості абортів виглядає доволі благополучно.
– Протягом останніх п’яти років область посідає третє-четверте місця у рейтингу міст з найнижчим рівнем кількості переривання вагітності. У цьому плані Тернопільщина поступається тільки Львівській та Івано-Франківській областям. Звичайно, я не можу стверджувати, що такі показники є заслугою тільки медиків. Тут варто врахувати і той момент, що наша область є дуже духовною. Тут представлені усі релігійні конфесії, і духовне виховання має дуже позитивний вплав на рішення жінки щодо переривання вагітності. Хочу наголосити, що із загальної кількості абортів менше половини провадяться за бажанням жінки.
Загалом за міжнародною класифікацією розрізняється кілька видів абортів. Перший – проводиться до 12 тижнів за бажанням жінки. Право на переривання вагітності за бажанням прописане у сімейному кодексі нашої держави, тому таке рішення є цілком законним. Другий вид – аборти, не пов’язані з бажанням жінки. Вони проводяться у випадку завмирання плоду або так званих мимовільних абортів, при умові, що жінка перебувала на обліку в жіночій консультації. Третю категорія становлять неуточнені аборти. Вони передбачають переривання вагітності до моменту взяття жінки на облік. Також переривання вагітності може здійснюватись за медичними показами. Патології можуть виникати як зі сторони плоду, так і зі сторони матері. До медичних показів належать вади розвитку плоду, важкі екстрагенітальні захворювання вагітної жінки, які діагностують під час ультразвукового дослідження, – розповідає Павло Кашуба.
У розрізі районів найбільше абортів у 2011 році проводилось у Чортківському, Збаразькому та Густинському районах – понад сотню, натомість найменше в Підгаєцькому – 3.
Щорічно на Тернопільщині проводять 2,5-3 тис. абортів
Вагітність – фізіологічний стан організму, однак на її фоні починають загострюватись та прогресувати всі захворювання організму. Під час вагітності трапляються випадки захворювання на цукровий діабет у поєднані з гестозом, ниркова та печінкова недостатність, психологічні розлади. Жінкам з такими діагнозами вагітність протипоказана. При управлінні охорони здоров’я ТОДА діє спеціальна комісії, яка приймає рішення щодо можливості переривання вагітності у пізній термін по медичних показах за наявності захворювання з переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів. Основною з причин, які сприяють виникненню ускладнень, а згодом і до медичних протипоказів до вагітності є несприятливі чинники зовнішнього середовища, неблагополучний спосіб життя та характер роботи. Багато людей працюють на шкідливих виробництвах пов’язаних з випромінюванням, солями важких металів, отрутохімікатами, хімічними агентами. Це сприяє виникненню тих чи інших вад розвитку плоду або до його завмирання.
– Протягом року на Тернопільщині проводять від 2500 до 3000 абортів. Майже 50% з цього числа становлять аборти за медичними показаннями та аборти в результаті тих чи інших причин. Тому зараз надзвичайно актуальним є питання концепційної підготовки жінки перед настанням вагітності. Вона передбачає дотримання добре знайомих нам правил здорового способу життя: раціональне харчування, здоровий сон тощо. Також майбутнім матерям корисно вживати фолієву кислоту з метою профілактики виникнення вад розвитку дитини. На жаль, попри проведення масової роз’яснювальної роботи медиків серед населення не вдається звести кількість абортів до нуля. Тут великий вплив має різний рівень ментальності, обізнаності, інтелекту людей, – пояснює Павло Кашуба.
Згідно з класифікацією ВООЗ репродуктивний вік жінки вважається від 15 до 49 років, однак ця норма підходить не усім державами світу, переконаний медик. Так, в нашій державі повноліття настає у 18 років, тільки тоді людина має право самостійно приймати рішення щодо власного життя та життя майбутньої дитини.
– Українська медицина не може йти в розріз із рекомендацією ВООЗ, тому репродуктивний вік вважається з 15 років. Оптимальний період настання першої вагітності – 19-25 років. Водночас починати статеве життя ватро у 20 років. Таке твердження є виправданим і має наукове обґрунтування. У цей період закінчується процес закриття шийки матки багатошаровим епітелієм, яким створює бар’єр для інфекцій, що передаються статевим шляхом. Сьогодні молоді люди у 14-16 років ведуть активне статеве життя і наражаються на небезпеку не тільки у плані незапланованої вагітності, а й у плані інфікування, адже молодий організм практично не має здатності протистояти інфекційному началу, – пояснює лікар.
Зараз у державі проводиться масова кампанія «вагітність у 16», спрямована допомагати молодим, ще не зовсім сформованим матерям у період вагітності. Непоодинокими є випадки, коли батьки працюють за кордоном, а діти виховуються з дідусем та бабусею. Однак жодних офіційних документів щодо опіки над дитиною останні не мають. У випадку вагітності до настання повноліття жінки її переривання можливе тільки за згоди батьків. Коли опікуни не мають офіційних документів, виникають великі труднощі. Людям, які виховують дитину, доводиться оформляти багато документів, а батькам – завіряти довіреність, передавати документи в Україну чи приїжджати особисто додому. А на це витрачається чимало часу.
Сексуальна революція породила безпліддя
Сексуальна революція у нашій державі, на жаль, трохи затягнулась і нічого позитивного вона не несе, стверджує Павло Кашуба. Як результат, у державі спостерігається високий рівень безпліддя через хронічні захворювання сечостатевої системи, повна блокада маткових труб, позаматкової вагітності. Перш за все хороше виховання дітям повинні давати батьки, адже саме вони несуть відповідальність за свою дитину. Другорядне значення у статевому вихованні мають школа, медики, релігія ін.
– Тішить, що на Тернопільщині немає тенденції до збільшення кількості пологів у ранньому віці. В області такі випадки є поодинокими. Нещодавно відбувались пологи 13-річної дівчини, що буває дуже рідко. Також рідко фіксуються випадки вагітності у 15 років. Частіше реєструється вагітність у 16 та 17 років, однак це, швидше, винятки, ніж тенденція. На жаль, у такому віці молоді дівчата, як правило, намагаються перервати вагітність, а не народити дитину. Єдине – на народженні дитини можуть наполягати їхні батьки, які беруть на себе відповідальність за виховання новонароджених.
12 березня ц.р. греко-католицька та римо-католицька конфесії, Тернопільська, Львівська та івано-Франківська ОДА звернулися з пропозицією повної заборони абортів у нашій державі. Натомість позиція медиків у цьому питанні є неоднозначною.
– Це питання ми вже переживали у Радянському Союзі. Усі заборонені речі ні до чого хорошого не призводять. Тут варто ставити питання про встановлення перепон для проведення абортів за власним бажанням. Якщо така процедура тягла б за собою значні фінансові витрати чи бюрократичну тяганину, то це б змушувало населення замислитись. Звичайно, медики тільки підтримують зменшення кількості абортів, однак я особисто не виступаю проти тотальної їх заборони, – каже Павло Кашуба.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:53, 4 листопада
16:47, 2 листопада
16:42, 2 листопада
6
11:48, 31 жовтня
27
08:56, 7 листопада
70
live comments feed...