У більшості районів Тернопільщини дефіцит питної води

Через літню засуху у селах Заліщицького, Борщівського, Чортківського районів зникають річки і криниці. Відтак екологи сподіваються, що від масового зневоднення Тернопільщину врятують осінні дощі.

Проблему питної води найбільше відчувають жителі південних районів області. Однак цього літа криниці почали зникати навіть у північних районах. У деяких населених пунктах краю проблему вирішують за допомогою привозної води. Але це не може бути виходом із ситуації, – стверджують фахівці. Необхідно створювати централізоване водопостачання.

«На жаль, проблема дефіциту води загострюється у Тернопільській області. Особливо занепокоєння викликає зниження рівня води у великих річках, таких як Дністер. А серед причин – не лише погодні умови, а й вирубування лісів. Адже саме це призводить до зменшення опадів. Тому, на нашу думку, у районах області не можна допускати безсистемного вирубування лісів особливо у гірських районах. Навпаки треба думати про заліснення, поліпшення екологічного стану річок. Варто відзначити, що такі роботи вже розпочалися у Чортківському і Борщівському районах. А також, сподіваємося, що восени випаде достатня кількість опадів, і рівень води у річках підвищиться», – каже зз заступник начальника управління водних ресурсів області Ярослав Вівчарук.

А тим часом, у селах Борщівського району воду доставляють пожежними машинами. Часто вирішення цього питання лягає на плечі місцевих жителів.

Тернопільщина вода пожежники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі