• Головна
  • Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото)
19:05, 24 квітня 2012 р.

Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото)

20 квітня 2012 року з ініціативи редакторів журналів «Вишиванка» та «Українська вишивка» (Видавничо-інформаційний дім «Діана плюс») відбулось засідання круглого столу «Вишиванка – код України».

Приміщення дитячої бібліотеки №2 м. Тернополя на час проведення заходу перетворилось на виставковий зал. Колекція борщівських сорочок Віри Матковської, авторські роботи Євгенії Возної, Світлани Галущак, Олександри Олексюк та Оксани Коломієць створили атмосферу справжнього мистецького свята, а пісні у виконанні Ярослави Декалюк додали відчуття справжніх українських вечорниць.

Учасники круглого столу обговорювали різноманітні питання, котрі хвилюють як майстрів-вишивальників, так і громадськість. Зокрема, порівнювали наскільки сьогодні доступніше і легше дістати матеріали та схеми для вишивання, визнали необхідність ведення просвітницької роботи з популяризації древніх українських традицій, з котрими тісно пов’язаний феномен вишиванки. Від самого народження аж до смерті супроводжували вишиті рушники та вишиванки українців. На жаль, сьогодні широке коло українців не знає символіки та обрядового значення рушників.

Також на круглому столі активно обговорювали появу китайських машинних вишиванок на ринках України. Майстри глибоко переконані, що це явище тимчасове і скоро пройде. Тільки вишита руками майстра річ зігріває теплом і заряджена енергетикою добра і любові. Машина ніколи не зможе замінити руки – з цим твердженням були згідні абсолютно всі учасники круглого столу.

Цікаві проекти з популяризації української вишивки представляли  Євген Біль - голова правління Тернопільського обласного благодійного фонду «Цвіт вишиванки» та Михайло Фалінський – завідувач науково-краєзнавчого відділу Тернопільського обласного комунального центру туризму і краєзнавства, спорту  та екскурсій учнівської молоді.

Редактори журналів  «Вышиванка» та «Українська вишивка» Оксана Коломієць і Наталія Скрипниченко розповідали про цікаві знахідки в процесі роботи над збором інформації для своїх журналів, а Володимир Якубовський – головний художник Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки розповів про те, як в працюючи над виставою «Козацькі вітрила» було створено історично та обрядово автентичні вишиванки для персонажів.

Галина Компанієць – завідуюча бібліотекою №2 для дітей Тернопільської централізованої бібліотечної системи розповіла про те, як юні тернополяни долучаються до українських традицій.

Спільно обговорювали необхідність створення державних програм підтримки та розвитку традицій вишиванки.

Учасники заходу підкреслили актуальність питань, що були підняті на круглому столі, та висловили побажання продовжити подібні засідання в майбутньому.

Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото), фото-1
Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото), фото-2
Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото), фото-3
Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото), фото-4
Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото), фото-5
Про наслідування сакральних візерунків у сучасній вишивці говорили у Тернополі (фото), фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...