Тернополянам безкоштовно роздають… опале листя

У другій половині осені в Тернополі найбільше проблем з опалим листям. Його прибирають в основному працівники ЖЕКів. Екологи просять не спалювати листя, і пропонують альтернативу – компостування. У європейських країнах компостами з листя вдобрюють ґрунти.

Умов для масового компостування листя у Тернополі немає, – стверджують комунальники. У місті бракує відповідної техніки. Відтак місцева влада пропонує зайнятися компостуванням листя приватним підприємцям. Але вони теж не в захваті від цієї ідеї.

«Мені сказали, що у Тернополі безкоштовно віддають листя. Я довго сміявся з цієї пропозиції. Восени листя скрізь достатньо. Не знаю, чи кому спаде на думку забирати міське листя. Правда, щоб вдобрювати ґрунти, я часом використовую такі речі, як компости. Самостійно роблю компостні ями, складаю туди листя, інші природні залишки і отримую добриво. До речі, дуже хороше добриво. Але треба трохи потрудитися, щоб зробити таке добриво. Купити, звичайно, мінеральне добриво легше », – каже зз приватний підприємець Микола Кирилів.

Чи виявляться охочі збирати тернопільське листя, наразі невідомо. Однак екологи закликають жителів приватних будинків випробувати метод компостування. Кожен власник присадибної ділянки на своєму господарському дворі може зробити компостну яму. В результаті навколишнє середовище не забруднюватиметься, а через півроку господар матиме власне безкоштовне добриво.

Тернопіль листя комунальники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі