«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж)

Компанія «МРІЯ» виділила понад 100 тисяч гривень на реалізацію проекту створення обслуговуючого кооперативу «Щедрий край» у селі Старий Почаїв, що на Кременеччині. Підтримка громад, які хочуть налагодити власне підприємництво, є соціальним пріоритетом Агрохолдингу. Починаючи з 2015 року, Агрохолдинг «МРІЯ» вклав у розвиток кооперативного руху понад 1,5 млн грн.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Щедрий край» спеціалізуватиметься на виробництві сушених ягід, овочів та фруктів. Сировиною підприємство забезпечуватимуть члени кооперативу. На сьогодні їх сімдесят.

“Спроможність нашого кооперативу дозволяє переробити більше половини продукції, яку вирощують наші учасники. «Щедрий край» займається обслуговуванням тільки своїх членів. Кожен може скористатися для своїх потреб овочемийкою, овочерізкою, сушкою. Щодо збуту, то в нас є домовленості з декількома фірмами, які потребують саме такої продукції – сушеної, з різних овочів і фруктів. Наразі ми їм готуємо пробні партії, зразки, для того, щоб порівняти з тими аналогами, які вони мають”, – розповідає голова кооперативу «Щедрий край» Віктор Стравінський.

Мікропроект «Економічний розвиток СОК “Щедрий край”» реалізовується за підтримки Євросоюзу в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Громада села взяла участь у конкурсі й отримала 25 тисяч доларів на створення кооперативу.

“Ми виграли тендер ПРООН. Щоб втілити його в життя, треба було підготувати великий пакет документів. Нам затвердили цей пакет документів, ми підписали договір з організацією ПРООН в кінці грудня минулого року і почали працювати безпосередньо із самим проектом. Він вартує близько 800 тисяч гривень, з яких 550 тисяч гривень виділив донор ПРООН. За ці гроші ми придбали все обладнання, яке тут знаходиться. Залучили кошти громади, також нам допомагали втілити цей проект як обласна, так і районна влади, які також виділяли кошти на ремонти. Ми купили дві ваги за кошти департаменту агропромислового розвитку ОДА, ми також виграли тендер на придбання ванни для миття овочів. Також другий тендер, який ми виграли в департаменту агропромислового розвитку – це соковий прес. Велику роль відіграв благодійний фонд агрофірми «МРІЯ». Нам виділили сто тисяч гривень на закінчення ремонтних робіт. Ремонтні роботи зайняли основну частину цього проекту, бо ми почали робити приміщення з фундаменту. Тут була руїна. У приміщенні не було жодних комунікацій”, – зазначає голова кооперативу «Щедрий край» Віктор Стравінський.

При фінансуванні ЄС та Програмою розвитку ООН обов’язковою вимогою також було залучення коштів безпосередньо від громади села, обласної та районної влади, спонсорів. Тут до справи долучилася «МРІЯ».

“Компанія “МРІЯ” підтримала проект створення кооперативу цілеспрямовано. Керівництво Арохолдингу вважає своїм обов’язком допомагати громадам, з якими співпрацює. 27 членів кооперативу «Щедрий край» є пайовиками Компанії. Підтримка кооперативного руху – це соціальна політика “МРІЇ”, яка реалізовується вже другий рік поспіль. Агрохолдинг допомагає селянам створювати як нові виробничі чи обслуговуючі кооперативи, так і фінансово підтримує вже діючі. На розвиток кооперації тільки від початку цього року спрямували із свого соціального бюджету майже півмільйона гривень.

– Комапнія “МРІЯ” долучилася до цього проекту для проведення ремонтних робіт, для облаштування даного приміщення, щоб можна було завести обладнання, яке ми бачимо. Ми надали на підтримку даного кооперативу 100 тисяч гривень, 19 тисяч гривень було надано в якості додаткового пайового внеску за наших пайовиків. Ми вдячні громаді даного села, оскільки вона з нами співпрацює уже тривалий час. Ми ефективно працюємо на цих землях. Відповідно хотіли б віддячитися цій громаді. Тому ми вирішили підтримати цей проект. Загалом в Тернопільській області ми з нашими пайовиками реалізували шість кооперативів. Три по заготівлі молока, один – сушка ягід, один – із вирощування ягід, ще один по переробці зернових – це буде млин”, – зазначає директор благодійного фонду Агрохолдингу "МРІЯ" Василь Мартюк.

У листопаді на Тернопільщині буде відкритий ще один обслуговуючий кооператив. Цей проект, як і «Щедрий край», фінансується Європейським союзом та Програмою розвитку ООН. “В рамках проекту в області створено аналогічні кооперативи, їх уже шість, – каже координатор Тернопільського ресурсного центру Олег Процик. – Це п’яте офіційне відкриття кооперативу. Залишається ще відкрити один, ми плануємо відкриття на початку листопада. На реалізацію проекту «Економічний розвиток СОК «Щедрий край» було виділено 25 тисяч доларів. Цей проект реалізовувався за участю співфінансування. Це обов’язкова умова, члени кооперативу її виконали. Загалом люди відповідально поставилися виконання своєї частини роботи”.

Представники влади області переконані, що кооперативи – це одна з небагатьох реальних можливостей в нинішній час відновити виробництво на селі. “Такі кооперативи – це, по-перше, можливість громади об’єднатися навколо якоїсь спільної ідеї. По-друге, це можливість відновити хоч якесь виробництво в селі. Ми всі говоримо, що село це колиска нації, село може відновити економіку, а коли приїжджаємо, то бачимо закинуті тваринницькі приміщення, токи… На сьогоднішній день надзвичайно важливо, що ці люди об’єдналися, створили кооператив, який дасть їм реальну можливість продати щось з того, що вирощується на городі, заробити на цьому гроші. Дай Боже, щоб таких кооперативів мали ми хоча б 50-100. Адже в нас тисяча населених пунктів”, – зазначає перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

Люди Старого Почаєва сподіваються, що даний кооператив допоможе реалізувати свою продукцію на вигідніших умовах. На даний час село займається вирощенням полуниці, малини, фруктів, овочів. Раніше це все скуповували посередники, – стверджує сільський голова Микола Горпенюк. Він очікує, що діяльність кооперативу дозволить односельчанам самим вибирати, кому і за якою ціною продати свою продукцію і таким чином поліпшити рівень забезпеченості родин.

«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-1
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-2
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-3
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-4
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-5
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-6
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-7
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-8
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-9
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-10
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-11
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-12
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-13
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-14
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-15
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-16
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-17
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-18
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-19
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-20
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-21
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-22
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-23
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-24
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-25
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-26
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-27
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-28
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-29
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-30
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-31
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-32
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-33
«МРІЯ Агрохолдинг» підтримала громаду Старого Почаєва у створенні кооперативу (Фоторепортаж), фото-34

 

«МРІЯ» кооператив
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі