Вірус Коксакі на Тернопільщину не привозили

У Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України пояснили, звідки взявся вірус, який вразив 3 десятки малюків у містечку Хоростків.

За словами медиків, недоцільно вважати, що вірус привезли з-за меж України, оскільки ентеровірусна інфекція доволі поширена в Україні та області.

«10 жовтня співробітниками лабораторії відібрані матеріали для вірусологічних досліджень. Результати досліджень підтверджують клінічний діагноз ентеровірусної інфекції (методом ПЛР виявлено позитивну знахідку). Дослідження триває - проведено зараження культури клітин. Перші результати очікуються через 15 днів. Після отримання цього результату дослідження будуть продовжені для ідентифікації збудника. Інформація про те, що дана ситуація спровокована вірусом Коксакі буде підтверджена або спростована результатом вірусологічного дослідження. Але вірогідність того, що ця інфекція викликана інфікуванням вірусу Коксакі висока, так як даний вірус входить до групи ентеровірусів та викликає вищевказане захворюванняТрактувати ситуацію щодо завезення вірусу із-за кордону недоцільне, так як ентеровірусна інфекція доволі поширена в інших країнах. Вірус Коксакі не є екзотичним як для України, так і для області.
Абсолютно поділяємо настороженість населення щодо подібної ситуації. Діючим законодавством вона може бути трактована як незвичайна та неочікувана, але не надзвичайна», - повідомляють у Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Тернопільщина вірус Коксакі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі