Зекономлені на субсидіях кошти залишатимуться на рахунках тернополян

Новий опалювальний період у Тернопільській області розпочався з деякими змінами щодо нарахування житлових субсидій.

Після минулорічного опалювального періоду на рахунках жителів Тернопільщини залишилось 1 млрд 61 млн грн невикористаних субсидій. Ці гроші люди зекономили, зокрема, в надії, що їх перерахують на новий опалювальний період 2016-2017 рр. Однак цього року у зв’язку з обмеженістю бюджетних коштів невикористані суми субсидій Кабінет Міністрів повернув у державну казну.

У Тернопільській облдержадміністрації пояснюють, люди економили не даремно – на літній період їм залишили 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії.

«Людині, яка зекономила протягом опалювального сезону, на літній період залишали безоплатно 100 кубів природнього газу. Наприклад, якщо людина зекономила 500 кубів газу, то з 1 травня у неї на рахунку залишалось 100 кубів на літній період. Решту перевели до державного бюджету. Чи варто економити? Той, хто не економив нічого, не матиме 100 кубів газу на літній період, яких вистачає на побутові витрати – приготування їжі, нагрів води», - розповідає БезТабу директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

Таким чином, зекономлені на субсидіях кошти залишатимуться на рахунках людей лише протягом одного опалювального періоду. Якщо сім’я використає менше газу, ніж встановлено соціальним нормативом, зекономлені гроші оформлять у рахунок майбутніх платежів, в тому числі обов’язкової плати за комунальні послуги.

Мільярдні залишки невикористаних субсидій вказують на завищений соціальний норматив споживання послуг, пояснює посадовець. Тому цього року його з 7 кубометрів газу на один квадратний метр опалювальної площі зменшили до 5,5. Платіжки з новими показниками субсидій покладуть у поштові скриньки тернополян вже у листопаді.

Окрім того, сьогодні Уряд працює над тим, аби невикористані за опалювальний сезон кошти субсидій люди могли монетизувати. Тобто зекономлений залишок повертатиметься у вигляді грошей на енергоефективні заходи – утеплення помешкань, заміну вікон тощо.

Тернопіль субсидії економія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі