Незабаром борт із другою особою країни має приземлитися в тернопільському аеропорту

Приліт Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана на Тернопільщину може пришвидшити отримання сертифіката для експлуатації тернопільського аеропорту.

Незабаром борт із другою особою країни має приземлитися в тернопільському аеропорту. Оскільки в комунального підприємства «Тернопільавіаавтотранс», яке обслуговує місцевий аеропорт, на початку року закінчився строк дії попереднього сертифіката, а нового ще не отримано, то відповідні служби з Кабміну просять Міністерство інфраструктури України видати одноразове право на приземлення літака у Тернополі. Цією ситуацією вирішило скористатися керівництво нашої області. Для чого видавати тимчасовий дозвіл на одного, нехай і особу високого державного рангу, подумали в тернопільському «білому домі», коли можна отримати постійний і на три роки забути, що таке сертифікат, тим самим прокласти шлях для функціонування аеропорту, який би служив громаді області.

Але виявилось, що чимало осіб не зацікавлені у відновленні тернопільського летовища. Як стало відомо «Номер один», Державна авіаційна служба України, не без участі деяких урядовців та тернопільських нардепів, почала гальмувати процес видачі сертифіката. Саме по цій причині з ініціативи першого заступника голови Тернопільської обласної ради Василя Деревляного було підготовлено листа у комітет Верховної Ради України з питань транспорту щодо сприяння у вирішенні питання отримання тернопільським аеропортом сертифіката.

– 6 жовтня членами комітету було підтримано дане прохання і під стенограму зобов’язано Міністра інфраструктури України видати сертифікат нашому аеропорту, – зазначив Василь Деревляний. – Голова комітету Ярослав Дубневич зайняв у цьому питанні тверду позицію і дотримав своїх слів, сказаних під час виїзного засідання комітету в Тернополі, що він й його колеги допоможуть тернопільському аеропорту, якщо на місцях будуть зроблені вагомі кроки в напрямку відновлення повітряних воріт області. Обласною радою, яка є власником КП «Тернопільавіаавтотранс», ведеться цілеспрямована робота на відновлення функціонування аеропорту «Тернопіль», з бюджету та за кошти меценатів уже зроблено той мінімально необхідний комплекс робіт, який дозволяє нашому підприємству отримати сертифікат з авіаційної безпеки та сертифікат на «Аеропорт «Тернопіль». Дуже сподіваюся, що їх отримання – це справа найближчого часу, і ніхто нам не завадить зупинити цей процес.

Нагадаємо, сертифікаційною перевіркою, проведеною 25-26 травня 2016 року Державною авіаційною службою, було виявлено чимало недоліків у тернопільському аеропорту, більшість з яких на сьогодні усунуто.

– Із 46 зауважень, зроблених Державіаслужбою, виконано 40. Зокрема, проведено ремонт штучних покриттів аеродромної злітно-посадкової смуги, а також її маркування. Здійснено ряд сертифікаційних заходів із підготовки техніки до осінньо-зимового періоду. Що стосується реконструкції периметрової огорожі території аеропорту та ремонту даху аеровокзалу, то станом на сьогодні розроблено проектно-кошторисні документації на ці роботи та рішенням обласної ради частково виділено кошти на їх проведення (повна вартість кожного з об’єктів становить близько 1,8 млн. грн.), – відзначив директор КП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький.

Крім того, керівництво летовища домовилось з адміністрацією бориспільського аеропорту про надання на безоплатній основі транспортних засобів для проведення ремонту та обслуговування летовища.

Також виділено кошти в сумі 75 тис. грн. і для навчання персоналу.

– З чотирьох типів навчань, два – вже проведено: у Києві – для аварійно-рятувально-пошукової служби, у Чернівцях – для інспекторів з догляду пасажирів. На наступний тиждень планується 10 чоловік відправити на первинні курси воєнізованої охорони, після чого вісім чоловік пройде навчання з авіаційної безпеки, – зауважив директор тернопільського аеропорту.

Між тим, підходить до завершення отримання документів на землю під аеропортом. – Зараз відбуваються судові засідання з кримінального провадження щодо права власності на частину території аеропорту, яка не відомо за яких умов була передана одному з державних підприємств. Сподіваюся, громадськість дізнається, хто «крутив» тією землею. При цьому можу всіх запевнити, що жоден міліметр землі аеропорту не відійде у приватні руки, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

А тим часом обласна рада визначила, що робити з величезними боргами (близько 5 млн. грн.) свого авіаційного підприємства. Його запускають у так звану санацію, що дозволить не нараховувати пені й інших штрафних санкцій Пенсійним фондом та податковою службою. Як повідомив голова обласної ради Віктор Овчарук, в обласному бюджеті немає коштів, аби одразу погасити всю заборгованість. Це надто велика сума. Інше питання – чи доцільно надавати всі кошти на погашення боргу в час, коли є значно важливіші завдання, які можуть відкрити перед летовищем нові перспективи.

– Депутати підтримали проект рішення про санацію боргу аеропорту, що передбачає призупинення нарахування пені. Суму заборгованості буде поділено на кілька частин, яку обласна рада зобов’язується сплатити до визначеного терміну, – наголосив Віктор Овчарук.

Поки тернопільський аеропорт знаходиться в так званій санації, в обласній раді сподіваються і на кошти його боржника. Нагадаємо, понад 10 років тому цілісний майновий комплекс КП “Тернопільавіаавтотранс” (злітна смуга, рухоме і нерухоме майно) був проданий на аукціоні за 32 мільйони гривень приватному підприємству “СЦ-Сервіс-Центр-Стрий” (м. Стрий, Львівська обл.). Власником цього підприємства є громадянин Австрії Крістіан Чернер. Однак очікуваних коштів від продажу аеропорту від австрійського підданого не поступило, а справа зайшла у тривалі судові спори.

Після неодноразових судових розглядів, включаючи Верховний Суд України, було вирішено питання про розірвання в судовому порядку договору купівлі-продажу тернопільського аеропорту. Починаючи з жовтня 2007 року, на виконанні Державної виконавчої служби області перебуває наказ господарського суду Тернопільської області у справі про стягнення з боржника – ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» на користь Тернопільської обласної ради грошових коштів на суму 5 401 036 грн. Станом на сьогоднішній день за виконавчим документом боржником сплачено лише 1 676 026,10 грн., а підлягає сплаті ще 3 725 009,90 грн.

– Таким чином, рішення Господарського суду Тернопільської області у вказаній справі залишається невиконаним через різного роду зволікання та намагання боржника у процесуальний спосіб затягнути виконання судового рішення шляхом звернення до апеляційних і касаційних судових інстанцій. Одним з останніх проявів такої «законослухняності» боржника є його дві процесуальні заяви до Господарського суду Тернопільської області про перегляд раніше ухвалених рішень цього суду за нібито «нововиявленими обставинами». Оскільки наведені у вказаних заявах доводи є надуманими, то ухвалами Господарського суду обидві заяви залишено без задоволення. Продовжуючи тривале зволікання, ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» оскаржило обидві ухвали Господарського суду до Львівського Апеляційного господарського суду. У вересні та на початку жовтня 2016 року відбулися перегляди справ в апеляційному порядку за участю уповноваженого представника юридичної служби виконавчого апарату обласної ради і в обох випадках постановами апеляційного господарського суду подані скарги залишено без задоволення, а ухвали Господарського суду Тернопільської області залишено без змін, – розповіли в юридичній службі обласної ради.

Зауважимо, керівництво області працює одразу в кількох напрямках, щоб домогтися відкриття регулярних рейсів з Тернополя. Це, на його думку, в першу чергу вплине на інвестиційну привабливість області, тому що сьогодні без аеропорту залучити інвестиції проблематично. Бізнесу потрібен комфорт і швидкість. Запрацює летовище – одразу з’явиться інвестор. Дай Боже, щоб ці потуги таки стали реальністю і, крім гучних заяв високопосадовців, тернопільський аеропорт таки почав приймати літаки.

Тернопіль аеропорт сертифікат Гройсман
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Український заробітчанин, який опинився у містечку Антверпен в Бельгії розшукує своїх рідних. Себе ж українець називає Ігорем Чикотовські або Чикотовським. Чоловік не пам’ятає ні де він проживав, ні де знаходяться його рідні, також він не має жодних документів, які підтверджують його особу.   Як повідомляє "ТН. Область", говірка українця свідчить про те, що він родом з Західної України, ймовірно з сільської місцевості. Наразі чоловік перебуває в соціальном...
Суспільство
Гуляючи вулицями Тернополя, якщо придивлятися до того, що відбувається довкола, то можна помітити чимало незвичних подій та людей. У кожної людини є своя історія, і що тривалішим стає життя, то цікавішим робиться й історія. Як повідомляє "Про Те", у центрі Тернополя можна зустріти літнього чоловіка, котрий заробляє собі на життя, зважуючи перехожих. Під час війни його контузили, через що зараз сильно не дочуває. Прохання сфотографувати його журналісту дове...
Суспільство
Родина благає допомогти молодій мамі, яка сама виховує півторарічного малюка та зі всіх сил бореться з хворобою. Ще три місяці тому жінка насолоджувалась життям та навіть не підозрювала, що все перекреслить рак.  Все почалось з висипки на тілі. Ніби й нічого страшного, проте жінка одразу ж звернулась до дерматолога. Її обстежили та, заспокоївши, що все буде добре, виписали ліки. Людмила ретельно виконувала всі призначення лікарів, проте щодень ставало гірш...
Пригоди
19 жовтня, близько 08:00 години, на вулиці Микулинецькій автомобіль збив жінку. Із численними травмами 46-річну потерпілу госпіталізували у міську лікарню швидкої допомоги. Виконуюча обов'язки прес-офіцера УПП в Тернопільській області Катерина Басалига повідомила: "За попередніми даними та даними та за даними очевидців події, потерпіла жінка різко вибігла на пішохідний перехід, не переконавшись у безпеці дорожнього руху. А водій "Mercedes Sprinter" у той м...
Культура
У Тернополі в Garden Hall відбулася головна мистецька подія року «Прайм Тайм Тернопіль – Чорним по білому». У програмі були не лише прем’єри кліпів наших тернополян, виступи відомих співаків та музикантів, а й представлення нових колекцій одягу, виставки картин, танці та дивовижне шоу для усіх гостей та учасників свята. Крім того, під час заходу відбулося нагородження кращих тернополян відзнакою «Гордість Тернопілля».   «Прайм Тайм Тернопіль свідчить про т...
Спорт
Голова Федерації футболу Тернопільської області Тарас Юрик спільно з головою Великогаївської об'єднаної територіальної громади Олегом Кохманом у Києві презентували проект "Центру активних видів спорту", що реалізовуватиметься за секторальної підтримки Європейського Союзу в Великогаївській об'єднаній громаді. Презентація проекту відбулася в рамках регіональних стартапів, які запускаються у 16-ти регіонах України за секторальної підтримки ЄС. Захід відбувся...
Пригоди
20 жовтня у Тернополі трапився нещасний випадок: на масиві Східний з багатоповерхівки, що на проспекті Степана Бандери, впав робітник. Як повідомляє "Медіатор", чоловік загинув на місці. За словами свідків, загиблий проводив зварювальні роботи на 9-10 поверсі будинку. Бригаду, яка працювала разом з ним на будівництві, забрали в поліцію для проведення експертизи. На місці події працювала лідчо-оперативна група. Правоохоронці з'ясовують усі обставини інциден...
Пригоди
20 жовтня під час виконання службових обов'язків у страшній ДТП загинув 22-річний патрульний поліцейський Назарій Присташ. Він заступив на патрулювання у складі екіпажу 3 батальйону патрульної поліції Львівської області. І саме під час патрулювання автодороги Тернопіль-Львів-Рава-Руська відбулося зіткнення службового автомобіля "Toyota Prius" з вантажним автомобілем "DAF". Рядовий патрульної поліції Назарій загинув на місці. Його напарник, 31-річний лейтен...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: 22.10.18р. з 10:00 год. до 17:00 год. за адресами: вул. Назарія Яремчука, вул. Тбіліська, вул. Петриківська, вул. Братів Гжицьких, вул. Гетьмана Виговського, 1-24, вул. Тісна, 11-14.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!