Для тернополян розширили перелік платних медичних послуг

Уряд розширив перелік платних медичних послуг для українців, зокрема і тернополян. Ідеться про різноманітні дослідження та послуги телемедицини.

На законодавчому рівні увесь список платних послуг, які надають у державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах, був затверджений ще у 1996 році. Періодично до нього вносили зміни, цьогоріч документ поповнили ще декілька пунктів.

- Відтепер платними стають лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, у тому числі, із застосуванням телемедицини, - розповідає 20хвилин заступник начальника міського управління охорони здоров’я з економічних питань Мирослава Тарнавська.

За її словами, платною тепер є медична допомога хворим удома, зокрема із застосуванням телемедицини, коли лікар-пацієнт спілкуються по скайпу. Сюди також належать: діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд.

Згідно з новими доповненнями платними також можуть бути консультації у профільних спеціалістів, приміром, кардіолога чи отоларинголога чи невролога, якщо у хворого немає направлення на обстеження від сімейного лікаря, - уточнює вона. - Крім того, офіційно платними стають мікробіологічні, паразитологічні, молекулярно-генетичні, хімічні, токсикологічні та фізичні дослідження, що не належать до медичної допомоги населенню, та оформлення їхніх результатів.

Кабмін також визначив платним медичне обслуговування, за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування України), а також медобслуговування іноземців за договорами страхування.

За словами пані Тернавської, прейскурант вартості надання платних медичних послуг є в кожному лікувальному закладі, де їх надають. Щоб ознайомитись з ними, варто звернутись у реєстратуру.

- Що стосується телемедицини, то наразі практики її застосування в нашому місті немає, але на законодавчому рівні такий варіант надання медичної допомоги уже затверджений, - говорить заступник начальника. – Можливо, наступного року вже можна буде конкретніше говорити на цю тему.

Загалом же за 2015 рік міський бюджет отримав 2 млн грн від надання платних медичних послуг, які визначені у постанові Кабміну №1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах».

Тернопіль медики послуги оплата
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі