Незабаром у Тернопільській Катедрі відкриють туристичні маршрути

 Цей храм – архітектурна пам’ятка державного значення, тому для будь яких реконструкцій потрібен відповідний дозвіл. Півтора року тривали усі підготовчі процеси і уже незабаром тернополяни та гості міста зможуть прогулятися підземеллями собору.

У Тернопільському Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Присвятої Діви Марії УГКЦ відреставрують підземелля та фасадні вежі. Такий туристичний маршрут незабаром відкриється для тернополян та гостей міста, повідомляє тв4. Загалом приміщення тернопільської катедри збудоване ще у 80-х роках 18-го століття. На той час це був Домініканський костел.

Під час Другої світової війни храм розбомбили, а відреставрували вже у післявоєнні роки. Правда, тоді архітектори спростили варіант реконструкції і дещо відійшли від первинного вигляду собору. Наразі настоятелі церкви залучили фахівців і планують надати собору автентичний вигляд: відреставрувати фасадні вежі, зробити оглядовий майданчик на найвищому куполі храму та облаштувати підземелля. Загалом на реалізацію цього проекту потрібен не один рік.

Реконструювати першу вежу почнуть уже з весни 2017-го року і до того чаус, поки будуть тривати ремонтні роботи – для відвідувачів буде складений тимчасовий маршрут.

– Тимчасовий маршрут буде включати можливість відвідати підземелля і можливість облаштувати оглядовий майданчик, але не на найвищій точці на куполі, а на проміжній терасі під вежами, – розповідає доктор східних церковних наук, синкел з питань стратегії і розвитку Тернопільсько – Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Віталій Козак.

Наразі кошторис всього проекту реконструкції собору ще не складений. Та відомо, що вартість реставрації однієї фасадної вежі ( разом із матеріалом) буде становити близько 40 тисяч євро. Церковнослужителі храму кажуть, що плановані екскурсії не будуть заважати парафіянам, бо проходитимуть у позаслужбовий час.

Загалом такий туристичний маршрут у Архикатедральному соборі відкриє відвідувачам нові цікаві моменти з історії не лише храму, а й всього Тернополя, адже стіни підземелля будуть оформлені світлинами місцевих фотографів-краєзнавців.

Тернопіль Катедра туристи маршрут
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі