Практичний довідник для переселенців видали у Тернополі

Брошура має на меті допомогти людям зорієнтуватися в певних ситуаціях та подає контактні дані служб, які працюють з внутрішньо переміщеним особами.

Видали довідник в рамках реалізації проекту, спрямованого на допомогу переселенцям, яку здійснював Тернопільський прес-клуб. Фінансову підтримку надав Фонд сприяння Демократії Посольства США в Україні.

– Готуючи цю брошуру ми ставили перед собою дві мети: морально-психологічну та практичну, – каже зз Володимир Андріїшин, один з упорядників довідника «Пам’ятка переселенцю». – Хотіли показати людям, що ми про них не забуваємо, що є бажання їм допомогти. У виданні ми зібрали основні документи, які регламентують діяльність переселенців. Проблема була в тому, що часто змінюється законодавство на цю тему. Зокрема, базовий закон про переселенців, виданий у 2014 році вже зазнав багато змін. Але ми подали його таким, як він був спочатку і подали зміни, які вже внесли. У книжечці є багато практичних рекомендацій, як має поводити себе людина в конкретній ситуації, наприклад, під час працевлаштування, виготовлення документів, відновлення втрачених документів, які має права під час перевірки місця проживання, на які питання вона може не відповідати перевіряючому, які документи перевіряючий не має права вимагати. Крім того, що переселенець має підписати акт про обстеження місця проживання, він також може повідомити свої відгуки керівництву контролюючих служб про тих хто його перевіряв. Плюсом довідника є те, що у ньому подані найновіші телефони та адреси служб, які працюють з переселенцями, бо навіть на деяких сайтах служб подані неточні телефони. Ми особисто перевірили та уточнили усі телефони та адреси. Утім, номери телефонів з часом можуть змінитися, але є вказана адреса, куди люди можуть звернутися за консультацією чи допомогою.

За декілька днів до довідника внесуть ще доповнення і тоді примірники роздадуть організаціям та службам, які допомагають переселенцям. Звідти їх вже розповсюдять серед сімей внутрішньо переміщених осіб.

Тернопіль пам'ятка переселенці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі