За незаконну вирубку ялинок тернополяни можуть опинитися за ґратами

Із наближенням новорічних і різдвяних свят зростають клопоти лісівників. В цей період посилюється робота працівників природо- та правоохоронних органів, громадських інспекторів з метою недопущення самовільних рубок хвойних порід дерев.

Працівники природного заповідника «Медобори» не стоять осторонь цієї проблеми.

Ліси заповідника охороняються згідно Закону і тут недопустиме будь-яке самовільне втручання людини, зокрема, у вигляді самовільних рубок, що веде до кримінальної відповідальності (ст. 246 Кримінального Кодексу України). При значних збитках порушник може бути позбавлений волі.

Крім того, згідно з постановою КМУ від 24 липня 2013 року №541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», збитки обчислюються відповідно діаметра зрубаного дерева. Згідно з Додатком №1 до даної постанови, за незаконне вирубування, видалення або пошкодження до ступеня припинення росту молодих хвойних та вічнозелених дерев (віком до 41 року) в грудні-січні розмір відшкодування для територій та об’єктів природно-заповідного фонду обчислюється сумою, збільшеною в чотири рази.

Наприклад за хвойне дерево діаметром:
до 10 см, – 328 грн
10,1-14 см – 572 грн
14,1-18 см – 1496 грн
18,1-22 см – 3040 грн
22,1-26 см – 5344 грн

У цей час проводяться рейди та здійснюється посилене патрулювання лісових масивів заповідника з метою недопущення самовільних рубань хвойних дерев. Пам’ятайте, що саме від усіх нас залежить збереження величезної кількості зелених красунь.

Тернопільщина ялинки вирубка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі