На Тернопільщині вигадали як з соломи добувати енергію

У Бережанах розробили біопаливну установку, яка перероблятиме солому в енергію і стане якісним замінником природного газу.

Ця розробка – досягнення ректора Бережанського агротехнічного інституту Василя Павліського та його науковців. На те, щоб досягнути максимально хороших результатів пішов не один рік, але уже наступного року ідею вдасться втілити в життя, пише пише "НОВА Тернопільська газета"

"Щоправда, на жаль, не на Тернопільщині, а в Одеській області, – каже Василь Михайлович, – адже замовило установку одеське підприємство «Колос». У встановленні біопаливної установки нам дуже допомагають німецькі спонсори і вже через два роки, а на роботу з її встановлення й запуску, потрібно приблизно стільки, нам вдасться її реалізувати."

Основне досягнення у тому, зазначає ректор, що солому будуть переробляти в біогаз – біометан, який є повним замінником природного газу, й за якістю й енергетичною цінністю навіть кращий. Ідея, як перетворити солому в метан, також прийшла не відразу. Але завдяки тому, що після збору зерна солому відразу будуть пелетувати, тобто робитимуть з неї пелети, вирішуватимуться всі складні моменти.

"З соломи ми можемо отримувати тепло, адже вона чудово горить і дає енергії більше, ніж деревина, – пояснює Василь Михайлович. – Завдяки розробці вдасться перетворювати солому в метан. Відразу після цього метан спалюємо у двигуні внутрішнього згоряння і він приводять у дію генератор, який дає струм. Струм через трансформатор потрапляє в електромережу, а гази з двигуна одночасно гріють воду. Отримуємо електричну й теплову енергії."
За словами Василя Павліського, у майбутньому сільське господарство буде не споживачем теплової та електричної енергії, а їх виробником. У Європі, наприклад, такий метод дуже популярний і широко використовується.

Тернопільщина солома енергія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі