Тернополян закликають допомагати комунальникам

Коли Тернопіль засипає снігом, зазвичай вулиці прибирають ввечері. Тоді допомоги містян комунальники майже не потребують. Однак листопадовий снігопад показав, що випадки бувають різними.

Тому, по-перше, тернополян під час опадів просять не залишати свої автівки у дворах багатоквартирних будинків, оскільки це дуже ускладнює роботу комунальним службам. Це стосується і тротуарів. Техніці доводиться розчищати ділянку навколо залишених автомобілів, згодом повертатись і дочищати її. А це, окрім елементарних незручностей, ще й додаткові витрати, пояснюють посадовці.

По-друге, коли ситуація виходить з-під контролю, сніг все вище і вище засипає вулиці, двори, проходи і можливості комунальних служб вичерпуються, тернополян закликають брати лопати в руки і ставати поруч із двірниками.

«Один ЖЕК показав дуже цікавий результат, - розповідає БезТабу заступник начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології Олег Соколовський. - Він миттєво закупив лопати і роздав по будинках. Маса людей проявила ініціативу і почали різко прибирати сніг. Вони допомогли двірнику розчистити доріжки, тому що опадів було так багато, що він сам не справлявся. Тепер у кожному будинку є спеціальна комірка, де зберігаються ці лопати і люди розуміють, що у випадку проблеми знову візьмуть їх і за якусь годинку відкинуть сніг».

В управлінні ЖКГ погоджуються, основну роботу повинні виконувати люди, які отримують за це гроші. Однак у кризових випадках допомога містян не буде зайвою, а навпаки – може стати вирішальним аспектом у подоланні проблеми.

Як відомо, нещодавно на засіданні виконавчого комітету затвердили «Дорожню карту утримання шляхово-мостового господарства Тернополя взимку». Вона містить понад півсотні сторінок правил і схем прибирання снігу. Окрім того, в ній вказані відповідальні структури за ті чи інші види робіт.

Повний текст «Дорожньої карти» доступний на сайті міської ради.

Тернопіль сніг допомога комунальники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі