"Петицію написали неадеквати": тернополяни не в захваті від ідеї змінити герб міста

Несприйняття викликало повідомлення на сайті міської ради, в якому сказано, ще фахівці планують переглянути герб Тернополя і внести до нього зміни.

Зараз на цим працює спеціально створена комісія. Зокрема планується замінити 6-тикутну зірку та додати хрест.

В соцмережах тернополяни виступають проти зміни герба.

«цікаво чи чули вони про Герб Леліва. Одним рішенням виконавчі органи міської ради пропонують увіковічнити пам'ять Яна Амора Тарновського, а другим хочуть прибрати його родовий герб», – дивується Назар Зелінка.

Григорій Бурбеза в коментарях наголошує, що геральдисти і історики вже давно сказали своє слово.

«Перший раз на початку дев'яностих, коли запровадили цей герб міста, чесно визнавши що Тернопіль походить не від придуманого "тернового поля", а від коронного гетьмана Яна Амора Тарновського. А другий раз - коли писався і затверджувався Статут міста Тернополя, тоді також розглядалося питання герба. Історики і геральдисти дали свій висновок про квітку лілеі - геральдичну Леліву. Але комусь нейметься, бо він думає, що до нього і після нього - немає нічого. Це ознака рагулізму», – переконаний Бурбеза.

Люди, які ініціювали дані зміни, на його думку, не є адекватними.
«Якісь неадеквати написали петицію, двісті підписів набралося, міськрада мусить розглянути. Створили комісію і розглядають безглузді пропозиціі. Скоро дійде до повернення квітки терену, як у радянські часи. З маленькою червоною п'ятикутною зірочкою посередині… Не треба бути великим геральдистом, щоб знати, що родовий герб Тарновських "Леліва" - це зовсім не зрка Давида, а геральдичнн зображення квітки лілеі! Цей елемент входить до гербів багатьох шляхетних польських родів, а від них - до гербів старих міст… Це не шестикутна зірка, до відома профанів, а стилізоване зображення геральдичноі лілеі! Безграмотні попи, які є одними з ініціаторів цього горе-звернення, хочуть сталінським методом впровадити своі примітивні уявлення про світ!», – написав Григорій Бурбеза.

герб
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі