Яценюк закликав жителів Тернопільщин не підтримувати «треті сили»

Аналізувати програми партій та діяльність і конкретні справи кандидатів на мажоритарних округах закликав лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк, який сьогодні із заступником голови Верховної Ради Миколою Томенком завітали до Тернополя.

Вони повідомили, що керівником обласного виборчого штабу об’єднаної опозиції призначено Василя Деревляного, його заступником – голову обласної організації «Фронту змін» Романа Заставного.

В рамках сьогоднішнього візиту київські гості проведуть зустріч з партійним активом, зустрінуться з громадськістю Тернополя, а згодом ще навідаються в кілька сіл.

«Хочемо до людей донести програму об’єднано опозиції, а також почути безпосередньо від них – що вони думають про об’єднання двох найпотужніших політичних сил, про майбутнє України. Адже Тернопільщина – це базовий регіон для об’єднаної опозиції», – каже Арсеній Яценюк.

У список – лише достойних

Він наголосив, що влада зараз готує різні сценарії та проекти, завдяки яким будуть розпорошувати голоси опозиції. Одним з таких сценаріїв є різні націонал-патріотичні об’єднання, які відбиратимуть в об’єднаної опозиції по 0,2-0,5%.

«Зараз є лише біле і чорне. Чорне – це представники влади, біле – це об’єднана опозиція. Різні «правиці» чи треті сили… Всі треті сили, які виступали на попередніх виборах, не були насправді третіми силами, їх голоси потім перетікали до влади. Останній доказ – це 13% Тигіпка, який теж виступав як третя сила. Тому ми зараз закликаємо усіх представників націонал-демократичних сил об’єднати зусилля. А ще – одразу заявити, на чиєму вони боці. Бо потім після потрапляння у Верховну Раду вже буде пізно говорити про об’єднання, тоді вже цим силам доведеться відробляти владі», – переконаний Арсеній Яценюк.

Він додав, що зараз об’єднана опозиція продовжує вести переговори із потенційними соратниками, оскільки розуміє важливість об’єднання спільних зусиль для протистояння чинному режиму.

«Але це об’єднання має бути на основі спільних зусиль, спільних цілей, спільної ідеї. Ми кажемо «Так» переговорам, але «Ні» – торгам. Якщо мова іде про виїзди в села і донесення до людей наших позицій – тоді так, адже сьогодні люди не довіряють не лише владі, будьмо відвертими, вони не довіряють і опозиції. До людей треба їхати і все пояснювати, щоб розвіювати цю недовіру. Я якщо мова іде лише про 10 місць в списку, то у нас немає цих місць. І не тому, що їх насправді немає, а тому, що так переговори не ведуться, це на Бесарабці можна так торгуватися», – пояснив принципи об’єднання Арсеній Яценюк.

За його словами, список об’єднаної опозиції  буде затверджено на з’їзді у липні. При цьому, запевнив він, до списку потраплять люди із дійсно чистою репутацією.

«Ми домовилися, що кожна партія в об’єднанні має право вето на кандидатів з інших партій. Від «Фронту змін»  це буде максимально новий список, і максимально чистий – від «Батьківщини». Щоб потім нам не задавали питань щодо людей, яким справді не місце в цьому списку», – каже Арсеній Яценюк.

Він наголосив на важливості відбору й кандидатів на мажоритарних округах.

«Важливо не тільки здобути перемогу. 29 жовтня – теж важливий день, в якій частині Верховної ради ми потім будемо шукати кандидата-переможця. Тому ми хочемо висунути кандидатів від об’єднаної опозиції спільно, і це мають бути надійні люди, які не зраджують своїм переконанням», –  наголосив лідер опозиції.

Чинній владі готують люстрацію

Арсеній Яценюк також повідомив про наміри об’єднаної опозиції притягнути до відповідальності усіх правоохоронців та чиновників, які займаються зловживаннями та політичними переслідуваннями.

«Ми сформуємо списки цих людей, які чинять тиск, і які потім будуть за це відповідати. Сьогодні від політичних переслідувань потерпає Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, а від переслідувань влади потерпають десятки тисяч українців. Це переслідування здійснюється з метою відібрати бізнес, прибрати з політичної арени, не дати окремим громадянам виграти вибори на мажоритарних округах», – зауважив лідер «Фронту змін».

Він підкреслив, що опозиція виходитиме не з принципу політичної вендети, а базуватиметься на торжестві справедливості та законності.

«Ми створимо тимчасову слідчу комісію, яка розслідуватиме всі зловживання діючої вади – від політичних переслідувань до незаконно приватизації десятків державних об’єктів, які дісталися оточенню Януковича. Також буде дано оцінку розграбуванню мільярдів державних коштів під час підготовки до ЄВРО-2012. Ми хочемо, щоб в країні панував порядок і закон, щоб був чесний суд і генеральний прокурор. Для цього у новій Верховній Раді нам потрібно 226 голосів. Тоді ми  доб’ємося, щоб правоохоронні органи належно перевіряли законність дій державного чиновника і висували обвинувачення не політичним опонентам, а реальним злочинцям», – пообіцяв Арсеній Яценюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі