Маршрутні перевезення в Тернополі давно стали екстримом

«Водій маршрутки №28 на кінцевій, побачивши пенсіонерів, зробив маневр і поїхав на верхню «Канаду», а не за маршрутом», «Коли пасажир запропонував заплатити за старшу людину, водій маршрутки №18 почав лаятися, а пенсіонера так в салон і не пустив», "У Тернополі на дамбі водій маршрутки №31 в'їхав у «Таврію» і втік з місця ДТП", «Водії на кожному кроці хамлять», «Шофер маршрутки №29 ледь не притиснув дверима маленького хлопчика», «Два водії маршруту №15 влаштували перегони на дорозі від вулиці Руської до «Маяка», «Водій тролейбуса відмовляється проходити плановий інструктаж і медогляд, при цьому ще й звинувачує в упередженому ставленні до себе». Такі повідомлення надходять на редакційні адреси тернопільський ЗМІ, а деякі з цих подій відбувалися на очах журналістів. І хоча чиновники запевняють, що їздити у громадському транспорті Тернопільщини безпечно, журналісти спробували самі дослідити це питання. Виявилось багато цікавих фактів, які, сподіваємося, будуть цікавими нашим читачам…

Ризик щодня

Маршрутні перевезення в Тернополі давно стали екстримом. Співробітники ДАІ не так давно влаштували показові рейди для ЗМІ, перед телекамерами ловлять водіїв-порушників, але особливого ефекту від цього немає. Практично щодня маємо безліч порушень та прикладів того, що тернополяни і не лише мешканці обласного центру, користуючись послугами маршрутників, ризикують, їдучи пасажирським транспортом.

За законом, єдине місце, де маршрутні таксі чи автобуси мають право ночувати, – це автопарк. У Тернополі для деяких перевізників закон не писаний. Свої автобуси вони кидають де завгодно, і добре, коли транспортний засіб перебуває на стоянці, а бувають випадки, коли автобуси «ночують» прямо під вікнами шофера, а у бардачку звечора іноді можна виявити горілку та закуску.

Як в АТП готуються до перевірки автомобільного транспорту перед випуском на рейси – теж дивує. Правоохоронці якось продемонстрували журналістам відео з рейду, де техогляд маршруток на АТП проводять "механіки-телепати". Вони помічають несправності на відстані десятка метрів, крізь вікна диспетчерської пропускають авто. Медобстеження на АТП проводять теж часто абияк: водіїв просять дихнути у звичайну склянку, а артеріальний тиск міряють "на око", і все – можна в рейс.

Десятки технічних порушень, виявлених протягом одного рейду ДАІ, – це реальність. Але в автотранспортній інспекції кажуть: лише 3% аварій за участю маршруток трапляється через технічний стан бусика чи автобуса, 97% – на совісті водіїв. Мова йде про їхню недостатню кваліфікацію. Адже перевізники, аби менше платити, наймають на роботу малокваліфікованих водіїв, тому й така велика плинність кадрів серед водіїв громадського транспорту.

А між тим, якщо вірити офіційній статистиці, яку «Номер один» повідав начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної ДАІ Микола Лецкалюк, в 2012 році на Тернопільщині сталося 28 дорожньо-транспортних пригод за участю пасажирського громадського транспорту (автобуси), з них у 4-ох ДТП мали місце потерпілі – одна людина загинула та 4 поранені.

Зарплата водія маршрутки в Тернополі – 1100 грн.? І сміх, і гріх!

Водії тернопільських маршруток хамлять, відмовляються брати пільговиків та влаштовують перегони, бо їм… мало платять? Такий висновок напрошується після слів, сказаних на прес-конференції начальником управління транспорту Тернопільської міської ради Ігорем Мединським. Чиновник міськради стверджує, що водії маршруток у середньому отримують 1100 грн. на місяць платні (і в це хтось може повірити – авт.), а ще пан Ігор Григорович додав, що його управлінню в кількості 8 чоловік не так просто справитися з великою чисельністю пасажиропотоку.

– Важко управлінню керувати 208 маршрутками, коли вони перевозять за день близько 104 тис. пасажирів. Тим більше, що у резерві немає транспорту, а має бути аж 35 одиниць техніки. Ми намагаємося правильно організовувати роботу, але завжди є певні недоліки. Сфера пасажироперевезень є проблемною, бо пов’язана з безпекою пасажирів, – зазначив Ігор Мединський. – Якщо ж розірвати угоду з будь-яким перевізником, то треба розривати на об’єкт конкурсу, а це найменше два маршрути, тобто 12 автобусів. А як потім не буде людини, хто має тих 12 автобусів закрити? Повірте, сьогодні не дуже хтось хоче здійснювати перевезення.

Разом з тим пан Мединський повідомив, що в управлінні є список, в якому на олівці перебувають нечистоплотні водії: «У Тернополі після скарг тернополян було звільнено з роботи двох водіїв. При цьому вони отримали «вовчий квиток» – перевізникам заборонено працевлаштовувати їх на громадський транспорт, інакше у них можуть виникнути серйозні проблеми».

А щодо перерахованих на початку статті випадків, то Ігор Мединський пообіцяв провести службове розслідування, і якщо наведені факти знайдуть підтвердження, то по відношенню до таких водіїв буде вжито найжорсткіші санкції (дуже хочеться в це вірити).

Тролейбус – найбезпечніший з усіх видів громадського транспорту

Дещо краща ситуація з тернопільськими тролейбусами. Через їх відносно невелику кількість (близько 50 машин щодня виходять у рейс), налагоджену роками систему інструктажів, а також те, що «Тернопільелектротранс» віднесено до категорії підприємств з підвищеною електронебезпекою (водії в депо виходять на пенсію на 5 років швидше за інших та мають 31 день відпустки), відповідно до роботи водіїв особлива увага, тому й дорожньо-транспортні пригоди з водіями тролейбусів трапляються рідше. Скажімо, цьогоріч, за інформацією інженера з безпеки руху тролейбусного депо Надії Тетері, з вини водія тролейбуса жодної ДТП не було.

Разом з тим у тролейбусному депо прискіпливо ставляться і до порушень водіями правил безпеки дорожнього руху та посадових інструкцій.

– За I квартал ц.р., за словами пані Надії, виявлено 23 таких порушення, з яких найхарактерніші: провіз у кабіні водія сторонньої особи, куріння під час руху тролейбуса, порушення дистанції, керуванням тролейбусом однією рукою, розмова під час руху по мобільному телефону, розмова під час руху тощо, – додала пані Надія.

Які ж покарання до недобросовісних водіїв застосовують у тролейбусному депо? Найгірше, що може бути, – водія не допускають до роботи. І хоча це відбивається на його кишені у плані того, що за невідпрацьований час водій не отримує платні, але з іншого боку – пасажири можуть бути впевнені, що їх перевозять морально стійкі водії з адекватною до будь-яких надзвичайних ситуацій поведінкою.

– У нас дуже жорсткий контроль за водіями. Якщо останній вчасно не пройшов щомісячного інструктажу з безпеки руху і раз у квартал інструктажу з охорони праці і пожежної безпеки (неявка водія без поважної причини на інструктаж вважається порушенням службової інструкції) або ж не склав річного іспиту чи не пройшов передрейсового

медичного огляду у спецмедпункті підприємства (за I-й квартал ц.р. шість водіїв «забракували» медики – авт.), то він не буде допущений до керування тролейбусом, – зазначила начальник служби руху тролейбусного депо Наталя Балацька.

Водій першого класу Богдан Король з 32-річним досвідом роботи за кермом тролейбуса розповів «Номер один», що відміняти інструктажі не можна, адже в такому разі може настати хаос у пасажирських перевезеннях: «Кожного місяця всі водії мають обов’язково пройти інструктаж з безпеки руху. Він не лише призначений для того, щоб повідомити водію про щось нове, а ще раз нагадати про ті вимоги безпеки, які на нього покладені під час перевезення пасажирів. А це вкрай важливо, адже ми несемо відповідальність за життя та здоров’я пасажирів та інших учасників дорожнього руху!»

Таблиця. Кількість ДТП на Тернопільщині за участю пасажирського громадського транспорту (станом на 28.05.2012 р.).

Район

(місто)

ДТП

(з них по вині водія)

Тернопіль

19 (14)

Бучацький

1 (1)

Заліщицький

1 (1)

Теребовлянський

1 (1)

Тернопільський

1 (1)

Чортківський

1 (1)

Бережанський

1

Збаразький

1

Лановецький

1

Підволочиський

1

Разом:

28 (19)

За інформацією ВДАІ в Тернопільській області

КОМЕНТАР

Ігор Мединський, начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради:

– Жодної ДТП з вини водіїв маршрутних автобусів чи тролейбусів у м. Тернополі в 2012 році зафіксовано не було! Навпаки, Тернопіль у цьому плані ставлять у приклад під час обласних нарад за участю представників ДАІ, контролюючих рух пасажирського транспорту органів, адже як у сусідніх областях, так і в районах нашої області такі випадки не поодинокі. У нас в цьому плані, на щастя, ситуація під контролем.

ДОВІДКА

Як повідомив старший державтоінспектор з особливих доручень,

підполковник міліції Володимир Погрібний, з 14 квітня по 5 червня проводиться комплекс профілактичних заходів на пасажирському транспорті під умовною назвою «Автобус-2012». З початку проведення операції виявлено 378 порушень ПДР на пасажирському транспорті:

– перевищення встановленої швидкості руху – 8 випадків;

– перевезення пасажирів понад встановлену норму – 46;

– порушення правил зупинки і стоянки в місцях масових відправлень пасажирів – 23;

– керування автобусом без ліцензії – 4;

– відхилення від маршруту – 115;

– перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм – 1;

– зберігання автобусів поза встановленим місцем – 6;

– керування автобусом у нетверезому стані – 1.

Найрезонансніші ДТП, пов’язані з громадським транспортом

1. П'ять пасажирів загинуло та 14 із травмами потрапили у лікарні в результаті зіткнення автобуса "Тернопіль-Скоморохи" із поїздом на нерегульованому залізничному переїзді поблизу с. Прошова (2009 р.).

2. Водій маршрутки №7 (автобус «ПАЗ»), з’їжджаючи з моста, щоб зекономити на пальному, вимкнув двигун. На під’їзді до пішохідного переходу в автобуса не спрацювали гідро-пневмо гальма. Внаслідок ДТП на смерть збито студентку технічного університету (1997 р.).

"Номер один"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
26-річна Ірен Гриців отримала три "так" від журі дев'ятого сезону шоу "Х-фактор", кастинг якого проходив у Чернівцях.  Про кастинг на шоу "Х-фактор", враження, емоції та свою музичну кар'єру тернополянка розповіла 20 хвилин.  В ефір каналу "СТБ" епізод з виступом тернополянки вийшов у суботу, 13 жовтня. Виступ Ірен не залишив байдужими Настю Каменських, Олега Винника та Дмитра Шурова. Андрія Данилка, як жартували журі, викрали інопланетяни. Тернополянка от...
Суспільство
…Женька змалечку любив кіно. Особливо йому подобались кадри з дівчатами. Хоча здавалось би, що тут дивного, хлопчина – все ж таки маленький чоловік.Коли подорослішав, почав збирати відеодиски з фільмами. Одного разу, прибираючи у сина в кімнаті, мати випадково дістала коробку з відеотекою, автоматично почала переглядати назви й… почервоніла: навіть нефахівцю було б зрозуміло, що юнак полюбляє “полуничку”, до того ж не кращого ґатунку.Час спливав, Євген дор...
Суспільство
Тернопільський гуморист з команди «ВІП Тернопіль» Віктор Гевко розповів у своїх сторіс, як їх команда провидить «день справжнього лондонця».  Для початку вони розпочали трапезу із справжнього англійського сніданку: бекон, тост із смаженим яйцем, ковбаски гриль, гриби та соус. Далі поїхали до палацу королеви. Вона кликала їх «на плеченько, але ми рішили не йти, бо нема часу, - жартує Гевко, - Треба подивитись місто. Ну, королева… ну, на плеченько… ну, Госпо...
Пригоди
На об’їзній Тернополя, поблизу "білого замку" – ДТП. Зіткнулись дві автіки Lanos та Toyota. У позашляховику спрацювали подушки безпеки. Від удару автівки відкинуло на узбіччя і вони перекрили одну із смуг шляху. Через що утворився величезний затор, від «Берегині» до кільцевого мосту, пише МедіаТОР.  На місці події працюють патрульні.
Кримінал
У вчиненні крадіжки співробітники Бережанського відділу поліції підозрюють  26-річну жительку райцентру. Як встановили правоохоронці, підозрювана приїхала у гості до своєї знайомої. Скористалася моментом, коли господині не було в кімнаті, викрала її мобільний телефон. Потерпіла зникнення майна виявила не одразу. Спочатку сама намагалася знайти мобільний, проте після невдалих спроб звернулася за допомогою до правоохоронців. Співробітники поліції встановили,...
Кримінал
Вам телефонують нібито із банку і повідомляють, що вашу картку заблоковано, просять пройти ідентифікацію, підтвердити дані, запам’ятайте –  це одна із схем шахрайства.  У випадку отримання такого дзвінка, негайно припиняйте розмову. Самого від такої афери потерпів 65-річний житель Борщівського району. До нього зателефонував незнайомець, який представився працівником банку і сказав, що картка пенсіонера заблокована. Для її розблокування чоловіку необхідно б...
Суспільство
Препарати розкидають з літаків. Таким чином в області борються проти поширення сказу.В Україні щороку реєструють понад півтори тисячі випадків сказу серед тварин. Переважно переносять вакцину лисиці. Відтак вакцина, яку розкидають на Тернопільщині, є приманкою саме для цих тварин.«Більшість випадків сказу стосуються дикої фауни. Найбільше інфікованих тварин зареєстровано серед лисиць. Також є такі випадки серед кротів і їжаків, і навіть світських тварин»,...
Пригоди
15 жовтня о 19:09 до оперативно-диспетчерської служби Управління надійшло повідомлення про пожежу трактора на полі поблизу міста Зборів. На виклик направили черговий караул 17-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління, повідомляє прес-служба ДСНС в Тернопільській області. Вогонь знищив даний трактор. Від полум’я врятовано дискову борону.
Суспільство
У Кабміні затвердили новий порядок погашення боргів перед об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. EtCetera з’ясовував, як новий механізм допоможе боржникам і ОСББ.ФАКТ. Уряд затвердив постанову, згідно з якою боржники зможуть погасити свою заборгованість перед ОСББ, уклавши з об’єднанням договір на виконання різних робіт. Наприклад, ви заборгували близько 1 тисячі гривень за утримання будинку та прибудинкової території. Нові правила дозволять...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!