Учасники незалежного тестування у Тернополі хотіли списати з Інтернету

Шестеро випускників шкіл під час тестування в Тернопільській області спробували скористатися мобільними телефонами. Інспектори зафіксували навіть випадок виходу в Інтернет.

— Перед початком іспитів ми всіх учасників тестувань попереджали, що користуватися будь-якими шпаргалками та мобільними телефонами й іншою технікою заборонено, — каже заступник директора ТОКІППО з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк, — Проте все ж знайшлися такі, які вирішили випробувати долю і думали, що їм це зійде з рук,– пише “20 хвилин”.

Однак, не зійшло. І тепер швидше за все їм доведеться відкласти вступ до вузу на наступний рік. Зокрема, двох дівчат, які користувалися в аудиторії мобільними телефонами викрили на тестуванні із української мови та літератури в Тернопільській школі № 10.

— А це основний предмет, без якого не можливо поступити в жоден український вуз, — додає пан Шайнюк.

Ще чотирьох хлопців та дівчат вигнали із пунктів тестувань в інших школах Тернополя та області.

За його словами, виявляли мобільні телефони переважно з допомогою металошукача. Таке нестандартне цьогорічне нововведення одразу ж дало результати.

— Ми не перевіряли випускників при вході в школу, — розповідає він. — Адже їм дозволили взяти з собою мобільні. Вони могли їх навіть занести із собою в клас. Але там повинні були вимкнути їх і покласти у спеціально виділене для цього місце. В середині процедури тестів інспектори заходили в клас і перевіряли всіх присутніх металошукачем.

Саме за допомогою цього й знайшли в абітурієнтів мобільні.

— У деяких учасників під час тестувань знаходили і звичайні шпаргалки, — продовжує пан Шайнюк. — Навіть виявили один випадок несанкціонованого виходу в Інтернет із мобільного телефону одного із учасників.

Загалом таких “порушників” в області назбиралося шестеро. Кожному з них анулювали відповіді до завдань та вигнали із класу.

Тепер, за словами пана Шайнюка, у них ще є можливість потрапити на додаткову сесію ЗНО. Але ця можливість дуже малоймовірна.

— Вони звичайно мають право написати заяву на складання тестів на додатковій сесії, спеціальна комісія розгляне цю заяву, але навряд чи дасть на це дозвіл, — каже пан Шайнюк.

Нагадаємо, розпочалися тести незалежного зовнішнього оцінювання 15 травня. Завершаться 7 червня. Додаткова сесія проходитиме із 18 по 22 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі