• Головна
  • Тернопільських таксистів візьмуть під контроль
17:30, 1 червня 2012 р.

Тернопільських таксистів візьмуть під контроль

У Тернопільській міській раді відбулась зустріч з одним із ініціаторів та авторів проекту змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”, головою Професійної спілки таксистів України Василем Попиком. Наразі його мета - донести документ до людей і сформувати практичні поправки до нього.

Участь в обговоренні законопроекту взяли: начальник управління транспорту, комунікації та зв’язку міськради Ігор Мединський та його заступник, начальник відділу транспорту Олег Вітрук, заступник начальника головного управління розвитку інфраструктури облдержадміністрації Руслан Комар-Чорний, начальник управління муніципальної поліції Сергій Волков, в.о начальника територіального відділення Головавтотрансінспекції в Тернопільській області Леонід Бруд, голова Тернопільської обласної організації Спілки таксистів України Михайло Савуляк, власники фірм таксі «ТТ» та «Шанс».

«Регулювання роботи таксі з Києва є накладним, адже звідти важко контролювати культуру та безпеку перевезень пасажирів, встановлення тарифів, фіксувати порушення тощо. Ми пропонуємо контроль за роботою таксистів покласти на органи місцевого самоврядування, оскільки більшість проблем, які виникають з таксистами чи в таксистів практично повинні вирішуватися на місці, однак органи місцевого самоврядування не мають для цього достатньо повноважень. Ми повинні враховувати побажання чи скарги громадян щодо роботи таксі і реагувати на них відповідним чином. Має бути відповідальність перед пасажиром за безпеку, комфорт перевезення», - зазначає начальник управління, транспорту, комунікації та зв’язку міськради Ігор Мединський.

Для роботи таксистом сьогодні достатньо ліцензії, ліцензійної картки, реєстрації підприємця та платника податку, наявності автомобіля. Після отримання всіх цих документів, як свідчить досвід, таксист чинить часто на власний розсуд, контроль за його діяльністю є дуже мізерним. Звідси такі порушення як: недотримання режиму праці та відпочинку, порушення безпеки перевезень, завищені тарифи, їзда з відключеним таксометром тощо.

У проекті Закону «Про автомобільний транспорт» передбачається, що кожен таксист працюватиме в правовому полі. Будуть визначені межі, у яких перевізник може надавати послуги, пасажир матиме змогу зателефонувати на гарячу лінію і дізнатись, чи таксі є легальне, до якої інформаційно-диспетчерської служби належить.

«Сьогодні в Україні 95% таксі працює у тіньовому секторі, автори закону стверджують, що завдяки цим змінам таксисти повернуться в легальне середовище. Зокрема на сьогоднішній день напрацьовуються поправки до закону разом з перевізниками, органами влади, громадськими організаціями», - зазначив Василь Попик.

Розробники законопроекту пропонують на стоянки таксі пускати тільки легально зареєстрованих таксистів. Це дасть можливість створювати живу чергу і відсіювати таксистів-нелегалів, які перехоплюють клієнтів. З жовтня ліцензування на таксі планується відмінити, однак органи місцевого самоврядування видаватимуть таксистам картки. Великим плюсом в Тернополі Василь Попик відзначив наявність контролю за таксистами як зі сторони влади, так і в Інформаційно-диспетчерських службах (ІДС). Це дисциплінує водіїв.

Однак, як свідчить загальноукраїнський досвід, ІДС часто мають у своїй базі нелегальних таксистів, тому їх теж потрібно легалізувати в органах місцевого самоврядування, аби бачити реальну картину: з ким вони працюють, в яких обсягах, наскільки законно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...