Молодь пропонувала тернополянам вкинути у банку цигарку, отримавши натомість цукерку (фото)

Молодь у жовтих та зелених футболках пропонувала курцям обміняти сигарети на цукерки у четвер, 31 травня - у Всесвітній день боротьби з палінням. Акцію “Обміняй цигарку на цукерку” провели на Театральному майдані з 14 до 17 год.

– Наша основна мета – не тиснути негативом на курців. Це люди, яких ми любимо, і лише з любові закликаємо кинути цю згубну звичку, - розповідає представник Центру здоров’я, лікар-методист Андрій Росінський. - Також наша акція ще раз нагадує про те, що курець шкодить не лише своєму здоров’ю, а й здоров'ю своїх близьких. Дим від викуреної цигарки навіть після чотирьох годин продовжує виводитись з легень і негативно впливати на оточуючих. Боротьба з цією проблемою триває, звісно, не один день, а цілий рік.

Та саме 31травня волонтери вийшли на площу, щоб приєднатись до заходів в усьому світі. Організаторами акції є обласний центр соціальних служб сім’ї та молоді, Центр здоров’я, громадська організація “Твереза Тернопільщина”, Асоціація лікарів України та студенти тернопільських вузів.

– Ми сподіваємось достукатись хоча б до однієї людини – це вже означатиме, що акція не пройшла даремно, - говорить директоробласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Рокочий. – Наші волонтери підходять до перехожих, людей, що сидять у кафе та на лавочках, і пропонують їм вкинути у банку цигарку, отримавши натомість цукерку.

Проблема паління є однією з найгостріших у світі: через неї кожних 10 секунд помирає одна людина, продовжує чоловік. Щороку це близько чотирьох мільйонів осіб.

Відтак волонтери сформували команди по три-чотири особи. Найактивніші вже після години акції роздали усі солодощі.

– Я беру участь у подібному вперше, мене запросила подруга. Хочу в майбутньому продовжувати таку діяльність, – розповідає волонтер Марія Теслюк. - Здавалося б, обміняти цигарку на цукерку – дрібничка, але гадаю, що хтось задумається, чи варто продовжувати курити.

До слова, подібні акції проводять у Тернополі вже більше 10 років.

– Коли курцям вказують на те, що паління у багатьох місцях є забороненим, вони обурюються. Мовляв, порушують їхні права, - говорить соціальний працівник Анна Болдіна. 
- Але вони забувають, що своєю шкідливою звичкою порушують права тих, хто не палить.

Молодь пропонувала тернополянам вкинути у банку цигарку, отримавши натомість цукерку (фото), фото-1
Молодь пропонувала тернополянам вкинути у банку цигарку, отримавши натомість цукерку (фото), фото-2
Молодь пропонувала тернополянам вкинути у банку цигарку, отримавши натомість цукерку (фото), фото-3
"20 хвилин"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі