Філарет звинувачує Іова в крадіжці майна та порушенні клятви

Скандал в  Тернопільській єпархії х Української православної церкви Київського патріархату набув вкрай несподіваного продовження.

Патріарх Філарет внаслідок останніх дій уже колишнього єпископа Іова змушений був «винести сміття з хати», і повідомив таке, що не може не приголомшувати. За його словами, владика Іов не лише страдає хронічним алкоголізмом. Патріарх звинувачує  архієпископа Іова (Павлишина) ще й у непокорі рішенню синоду та крадіжці єпархіального майна.

Про все це йдеться у зверненні Філарета до отців та вірних, розміщеному на офіційних сайтах УПЦ КП та Тернопільської єпархії УПЦ КП.

У ньому він нагадав, що Священний Синод на своєму засіданні 13 травня 2012 року ухвалив рішення «для належного покаяння і надання можливості повноцінного лікування та з метою розв’язання конфліктної ситуації звільнити преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького, від керівництва Тернопільсько-Кременецькою єпархією та почислити його на спокій». Місцем перебування і лікування владики Іова був  визначений Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві.

«Поважаючи багатолітнє служіння та працю архієпископа Іова і сподіваючись на його розуміння, Синод у своєму рішенні не пояснював, яка хвороба владики потребує лікування. Проте, подальші дії архієпископа Іова показують, що він обрав шлях протистояння рішенню Священного Синоду, шлях розбрату і розділення.

Тому зараз слід сказати, що хвороба, про яку йдеться у рішенні Синоду – хронічне пияцтво. Турбуючись про тілесне здоров’я,  а головне – про спасіння владики Іова, Синод і надав йому можливість вилікуватися від пияцтва, яке загрожує не тільки смертю тілесною, але й загибеллю духовною», – йдеться у зверненні.

У ньому Патріарх УПЦ КП також повідомляє, що владика Іов не підкорився рішенню Синоду і не переселився у Михайлівський монастир.

«Навпаки, він пограбував і привласнив собі майно єпархіального управління Тернопільсько-Кременецької єпархії, в т.ч. кошти та документи, за що йому загрожує кримінальна відповідальність. Також Київська Патріархія отримала достовірні свідчення, що архієпископ Іов домовився з митрополитом УАПЦ Мефодієм про свій перехід в юрисдикцію УАПЦ. За це він має отримати сан митрополита, якого незаслужено добивався у Київському Патріархаті. Умовою прийняття владики Іова в УАПЦ є переведення ним під владу митрополита Мефодія щонайменше 20 парафій. Тому зараз владика Іов сіє розбрат у Тернопільсько-Кременецькій єпархії, шукаючи способу знайти ці 20 парафій, щоби заради задоволення своїх нездорових амбіцій відірвати їх від Київського Патріархату», – йдеться у зверненні Філарета.

Такими діями, наголошує Патріарх УПЦ КП, Іов порушує дану ним перед рукоположенням на архієрея клятву, а також власноручне свідчення, дане 13 травня 2012 р. Священному Синоду: «Я находжусь в складі Української Православної Церкви Київського Патріархату і надалі буду находитись в УПЦ КП».

«Пияцтво, крадіжка, клятвопорушення – все це гріхи, які ведуть людину до вічного осуду. Наш спільний християнський обов’язок – зупинити владику Іова від загибелі. Тому, всечесні отці, дорогі брати і сестри, я звертаюся до вас із закликом зберігати вірність Київському Патріархату, плекати церковну єдність та не підтримувати деструктивних дій архієпископа Іова (Павлишина)», – йдеться у зверненні.

У ньому Філарет також закликав духовенство та вірян гортуватися довкола архієпископа Нестора, якого 13 травня рішенням синоду було призначено керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією УПЦ Київського Патріархату.

«Також я закликаю всіх вас до молитви про напоумлення і вилікування архієпископа Іова, а його самого – одуматися і зупинитися», – сказано наприкінці звернення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі