Нацбанк коментує прогнози про обвал гривні

Нацбанк виконуватиме свою конституційну фнкцію і докладе зусиль, щоб співпраця з МВФ була продовжена.

Голова Національного банку України Сергій Арбузов зазначив, що потрібно спокійно сприймати ситуацію на валютному ринку, - повідомляє УНН.

"ВВВ за результатами кварталу становить 1,8%, інфляція залишається достатньо низькою – 0,6%. Якщо ми порівняємо з минулим періодом, це дуже низька інфляція. Такої ніколи не було. Попит на готівкову валюту знизився в 10 разів в порівнянні з минулим роком і надходження валюти в країну перевищує на 5,4 мільярди, ніж її відтік, тому саме сьогодні, мені здається, можна спокійно сприймати ситуацію і сподіватись, що Національний банк виконає своє завдання і стабільність буде підтримано", - сказав він.

С.Арбузов також зауважив, що в Конституції прописано те, що НБУ відповідає за цінову стабільність.

"Тому, якщо ми виконуємо свою конституційну функцію, ми повинні слідкувати за тим, щоб різких коливань не було і ми будемо втручатись тоді, коли це буде потрібно", - додав він.

Арбузов зазначив, що Україні сьогодні потрібні не стільки самі гроші Міжнародного валютного фонду, скільки співпраця з ним.

"Стосовно МВФ, то я вважаю, що нам більше потрібна співпраця, ніж самі гроші. Тому що від того, як вони нас оцінюють, залежать стосунки з нашими інвесторами, а нам дуже потрібен саме інвестор", – сказав він.

С. Арбузов також зауважив, що Україна та МВФ мають позитивні стосунки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі