• Головна
  • Нацбанк коментує прогнози про обвал гривні
20:00, 4 червня 2012 р.

Нацбанк коментує прогнози про обвал гривні

Нацбанк виконуватиме свою конституційну фнкцію і докладе зусиль, щоб співпраця з МВФ була продовжена.

Голова Національного банку України Сергій Арбузов зазначив, що потрібно спокійно сприймати ситуацію на валютному ринку, - повідомляє УНН.

"ВВВ за результатами кварталу становить 1,8%, інфляція залишається достатньо низькою – 0,6%. Якщо ми порівняємо з минулим періодом, це дуже низька інфляція. Такої ніколи не було. Попит на готівкову валюту знизився в 10 разів в порівнянні з минулим роком і надходження валюти в країну перевищує на 5,4 мільярди, ніж її відтік, тому саме сьогодні, мені здається, можна спокійно сприймати ситуацію і сподіватись, що Національний банк виконає своє завдання і стабільність буде підтримано", - сказав він.

С.Арбузов також зауважив, що в Конституції прописано те, що НБУ відповідає за цінову стабільність.

"Тому, якщо ми виконуємо свою конституційну функцію, ми повинні слідкувати за тим, щоб різких коливань не було і ми будемо втручатись тоді, коли це буде потрібно", - додав він.

Арбузов зазначив, що Україні сьогодні потрібні не стільки самі гроші Міжнародного валютного фонду, скільки співпраця з ним.

"Стосовно МВФ, то я вважаю, що нам більше потрібна співпраця, ніж самі гроші. Тому що від того, як вони нас оцінюють, залежать стосунки з нашими інвесторами, а нам дуже потрібен саме інвестор", – сказав він.

С. Арбузов також зауважив, що Україна та МВФ мають позитивні стосунки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Мобілізація візьметься за чоловіків 60-річного віку, пенсіонерів відправлять служити у 6 місць: ТЦК сказали про нове правило
Мобілізація накриє 60-річних пенсіонерів, ТЦК шукає літніх чоловіків з 3-ма ознаками: нові групи служитимуть у цих місцях
"Пенсіонерів змусять платити за проїзд у транспорті, пільги більше не діятимуть": уряд прийняв нове рішення
"Гроза, град і шквали до 15-20 м/с": прогноз на новий тиждень попереджає про дощ, негоду і потужний вітер
Оголошення