«Братина» на Тернопільщині зустріла митців трьох областей

VII Міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина» розпочався зранку в лісовому урочищі на межі трьох областей – Тернопільської, Рівненської та Хмельницької.

Про це з місця події - околиці села Стіжок, біля Данилової гори, де стояла колись княжа фортеця - повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«До сьогодні на горі стоїть святиня – церква Святої Трійці, розповідає історик Олег Гаврилюк. – Її унікальність в тому, що це єдиний в Україні храм, який відчиняє свої двері тільки два рази у рік - на Великдень і на другий день Зелених свят».

Учасники фестивалю після спільної молитви у церкві-святині розпочали свою програму. А назву мистецько-краєзнавчому фестивалю дала давня чаша-братина, з якої княжі дружинники пили по ковтку вина, передаючи її сусіду. Як кажуть організатори, "Братина" нині символізує єднання між людьми. Цього разу їх приїхало близько півтисячі.

До пізного вечора лунатимуть над Данилів-горою волинські, подільські, галицькі мелодії та пісні. Витинатимуть неповторні візерунки у запальному танку прудконогі дівчата, демонструватимуть свою міць сільські парубки, піднімаючи велетеньскі валуни й перетягуючи канат. А старі майстри - ковалі, кожум’яки, різьбярі та килимарі, усміхаючись, дивитимуться на це автентичне дійство й змахуватимуть з вус краплини знаменитої в окрузі стіжоцької медовухи, настояної на чистих травах Кременецьких гір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі