Одному з тернопільських магазинів хочуть заборонити продавати алкоголь

Крамниці, де продають алкоголь, для одних комфорт і радість, а для інших незручності й проблеми.

Не перший місяць мешканці будинку №5а, що на вулиці Карпенка на Дружбі намагаються позбавити ліцензії на продаж  алкогольних напоїв магазин, який розташований на першому поверсі будівлі.

Жителі довколишніх будинків часто купують там спиртне і п’ють його, як то кажуть, «не відходячи від каси» —  прямо у дворі будинку, або ж взагалі на дитячому майданчику. Як заведено у нашій країні, мало хто забирає сміття після пиятики, а допоки прибиральники зранку очистять територію, мешканці, протягом усього дня, спостерігають за численними пляшками і обгортками від продуктів.

Обурює мешканців й те, що діти повинні гратись серед людей, які під станом алкогольного сп’яніння поводять себе не завжди адекватно: голосний сміх, емоційна мова «присмачена» міцними висловлюваннями. Та й узагалі, це дитячий майданчик і будь-які батьки не терпіли би, коли біля їхніх малюків посторонні дорослі показують приклад як «правильно» проводити дозвілля.

Продавці не винні

Звинувачувати керівництво магазину теж не варто: кореспондент газети «Місто» на власні очі бачив, що й документи у неповнолітніх перевіряють, а віднедавна навіть просять клієнтів не розпивати куплене спритне на прибудинковій території. Проте, це вже не допомагає: доведені до відчаю мешканці багатоповерхівки налаштовані рішуче. Люди стверджують, що раніше алкоголь продавали й після забороненої 22.00. А внаслідок цього «гулянки» у їхньому дворі затягувались до ранку, не даючи нормально розслабитись і заснути.

— Суть проблеми зовсім не у тому, коли і кому там продають алкоголь. Нехай хоч цілодобово продають, нам головне, щоб спиртне не розпивали у нашому дворі. І ми прекрасно розуміємо, що на усі прохання і попередження продавців клієнти лише головами покивають і роблять своє,— розповідає мешканка будинку пані Софія (прізвище жінка називати відмовилась).

Постійно пють біля школи

Зовсім не далеко від будинку розташована загальноосвітня школа № 7. Щовечора, розповідають мешканці, молодь приходить туди випити пива, або й чогось міцнішого. Найближча крамниця, куди вони бігають за алкоголем розташована у цьому ж таки будинкуна вулиці Карпенка.

Правоохоронці, що патрулюють цю територію щодня, штрафують і забирають у відділок, якщо необхідно, молодих людей. Але всіх «виловити» не можливо, так само як і патрулювати там цілодобово також. А місцина ця давно припала до душі дружбівській молоді: у них є декілька «точок», де збираються гучні компанії, які розташовані по периметру стадіону і за школою безпосередньо.

— Я кожного вечора приходжу на стадіон бігати. І тут немає людей з цигарками і алкоголем, або коли сильні морози, або коли проливний дощ. Але я не вважаю, що заборона продавати алкоголь конкретно в цьому магазині покращить ситуацію і усі дружно полишать свої шкідливі звички. Та підуть і куплять собі все це саме у довколишніх крамницях,— ділиться міркуваннями Ярослав Грінкевич.

 

 


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі