
18:30, 4 червня 2012 р.
Хто винен: у двох десятках квартир погоріла побутова техніка (фото, відео)
Майже у двох десятках квартир будинку на вулиці Протасевича, 22 у Тернополі погоріла побутова техніка. За попередніми підрахунками людей, їхні збитки сягають десятків тисяч гривень.
Значний перепад напруги, який і спалив майно тернополян, стався 2 червня з провини ремонтників, наполягають мешканці, - пише “20 хвилин”.
- Що ж тепер робити? - бідкається одна з постраждалих тернополянок. - То ж біда, у декого вся техніка погоріла. А то ж для людей великі гроші. То що за така робота? Помогли, називається. Ми і в міську раду дзвонили і в РЕМ, але ніхто нічого не хоче документувати і з'ясовувати як то сталось.
“Щастя, що пожежі не сталось”
Свою проблему люди вийшли спільно обговорити в двір будинку у неділю, 3 червня. Зібрались приблизно півтора десятка людей, запросили міліцію.
- Увечері другого числа у деяких квартирах пропало світло, - розповідає Василь, мешканець будинку на вул. Протасевича, 22. - Викликали працівників РЕМ. Ті приїхали, щось там робили. Увімкнули і буквально за хвилину почало все горіти. Постраждали люди з п'яти під'їздів, але горіло не в кожній квартирі. Поки нарахували більше 15 квартир. За решту не знаємо, бо люди на свята по селах пороз’їжджались. У моїй квартирі згоріли мікрохвильова піч і телефон. Слава Богу, холодильник і телевізор не згоріли.
Та декому пощастило менше і збитки — серйозніші.
- Згорів котел і комп'ютер, - каже інший мешканець будинку Михайло. - Все майже нове... Що тепер робити? То ще щастя, що пожежі не сталось в порожніх квартирах.Найбільше через трафунок побивались люди пенсійного віку. Чи то на техніку, чи то на індивідуальне опалення вони відкладали гроші не один місяць та ще й діти допомагали.
- Згорів холодильник, а найгірше — котел, - нарікає мешканка будинку Любов Комарницька. - Котел ставили недавно, все разом обійшлось у 2100 доларів. А сам котел, певно, з тисячу доларів. Чуєте як в хаті чути запах проводки? Там же певно все погоріло усередині. Іскрило всюди.
Можлива кримінальна справа
Під час зборів людей прозвучала інформація, що напруга після відновлення світла сягала понад 300 вольт.
“Ми сто процентів будемо вимагати компенсації, - говорили між собою люди з вул. Протасевича. - Але ж нема з кого спитати, бо всі кажуть, що винні не вони. Нині були з РЕМу, то поміряли напругу і сказали, що все в нормі. Потім поїхали собі.Люди викликали міліцію, аби задокументувати факт пошкодження свого майна і для того, щоб згодом виставити винуватцям кошторис. Правоохоронці на місці опитали усіх постраждалих та прийняли від них заяви.
- Ми виїхали на звернення людей, - пояснив працівник карного розшуку, який виїхав на місце в складі слідчо-оперативної групи. - Прийняли заяви та взяли пояснення. Проведемо, згідно зі статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу, перевірку. Будуть підраховані збитки людей, встановлені всі обставини, визначені можливі винуватці. Законний термін прийняття рішення - дев'ять днів.Тобто після перевірки правоохоронці можуть навіть порушити кримінальну справу проти винуватців людських проблем. Щоправда, за якою статтею, міліціонери сказати поки не можуть.
Міський РЕМ перебуває у підпорядкуванні “Тернопліьобленерго”. Тож саме в них ми і запитали чи дійсно РЕМівці причетні до проблем людей та чи отримають тернополяни компенсацію, якщо винні все-таки електрики. Пояснення організації чекаємо завтра, 5 червня.
Разом з тим, допомогти людям готова й міська влада, хоча до РЕМ чи “Тернопільобленерго” відношення й не має.
- Звичайно, міська влада не буде осторонь цієї проблеми людей, - каже міський голова Сергій Надал. - Люди можуть розраховувати на нашу підтримку. Ми звернемось в РЕМ з проханням, аби вони пішли на зустріч людям і якщо є їхня провина, щоб зробили те, що зобов'язані.
КоментарВасиль КОГУТ (52 р.), адвокат:
- Постраждалим варто подати письмові, колективні або індивідуальні заяви до РЕМу і "Тернопільобленерго" з інформацією про те, що сталося, а також запитом, чи був перепад напруги, у який час і з яких причин. Окрім того, потрібно отримати докази, що перепад напруги справді був і прилади зазнали ушкоджень саме через нього. Такі висновки можуть зробити тільки фахівці, наприклад, із сервісних центрів, де купували прилади.
Якщо ушкодження сталися саме через перепад напруги, компенсацію постраждалим має надати той, з чиєї вини це трапилося. Звернення громадян РЕМ та обленерго можуть розглядати місяць. Якщо у цей термін не буде відповіді, свої інтереси постраждалі можуть захищати через суд.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:46, 20 грудня 2023 р.
12:52, 16 квітня
19:33, 22 квітня
16:23, 23 квітня
live comments feed...