Цукровий демарш аграріїв Тернопільщини

Вперше за останні роки маємо ситуацію, коли в області сіють менше, ніж планують. Оказія сталася з цукровим буряком, який місцеві аграрії вирішили «зігнорувати». Своє небажання сіяти цю культуру вони пояснили задорогими цінами на зерно цукрового буряка та відсутністю вигідної для них ціни на цукор.

Відповідно 10% від запланованих під цукровий буряк площ, а це 4 тис. га, в області залишилися пустувати. За даними обласного управління агропромислового розвитку, їх тепер засадять овочами, адже терміни посіву цукрового буряку уже вийшли.

Зменшення посівних площ цукрового буряку, вважають в управлінні, не мало б призвести до подорожчання цукру в області, оскільки минулого року був хороший врожай і є достатні запаси цукру. Однак якщо такі тенденції збережуться і наступного року аграрії влаштують аналогічний демарш, через брак цукрових буряків може виникнути ажіотаж на ринку цукру.

Не в останню чергу зумовлено це ввозом в Україну дешевшої цукрової тростини, виробництво цукру з якої  на певний час в Україні уже забороняли. Зараз, схоже, посіви цукрового буряка справді стають невигідними, і аграрії знайшли спосіб продемонструвати своє недовольство. От тільки чи не відіб’ється потім це все, як завжди, на кишені пересічного жителя Тернопільщини?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі