• Головна
  • Аби вільно дивитися телепрограми українці змушені будуть платити великі гроші
19:30, 6 червня 2012 р.

Аби вільно дивитися телепрограми українці змушені будуть платити великі гроші

Незабаром українці бутуть змушені купувати дорогі декодери, аби вільно дивитися телепрограми, передає незалежна агенція телерадіомовлення.

Більшість українців про цифрове телебачення взагалі нічого не знають. Як і не уявляють, чим існуюча технологія телемовлення відрізняється від цифрової і що їх чекає у зв'язку з переходом на "цифру".

Перш за все замість дешевої, практично безкоштовної послуги ми отримуємо більш дорогу і складну. Технологічне переозброєння вимагає витрат від оператора. Але бізнес операторів вимагає прибутку! Значить, тяжкість витрат оператора зобов'язана лягти на когось іншого. У світі є два підходи до вирішення цієї проблеми. У цивілізованих країнах - США і Великобританії - уряд зобов'язався компенсувати телеглядачам з бюджету вартість додаткового абонентського обладнання. Оператор інвестує в розвиток мережі, а держава оплачує громадянам можливість почати цією мережею користуватися, наприклад, у формі купонів на купівлю спеціальних цифрових приймачів-декодерів.

Але навесні 2011 року Нацрада з питань телерадіомовлення самостійно змінила технологічні параметри майбутнього цифрового телебачення, замінивши встановлений Кабміном формат DVB-T на не сертифікований в Україні DVB-T2.

Враховуючи те, що ці стандарти не сумісні один з одним, всі без винятку декодери, які були вбудовані в телевізори, виявилися не придатними. Тобто, незалежно від того, купили ви декодер (як окремий апарат, так і вбудований в телевізор), вам все одно доведеться купувати ще один, з новими параметрами, налаштованими під новий технічний стандарт DVB-T2.

У Законі про Державний бюджет на 2012 рік окремою статтею виділено 350 120 000 гривень на закупівлю мільйона декодерів для малозабезпечених сімей. Згідно з відповідною постановою в 2012 році телетюнер будуть забезпечені: - Всі інваліди першої та другої групи (в тому числі інваліди війни цих груп); - Інваліди війни третьої групи; - Особи, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає з батьками - Особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»; - Особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Безкоштовне надання сет-топ-боксів відбуватиметься за правилом: один телетюнер - на одне житлове приміщення. Для отримання безкоштовно сет-топ-боксу малозабезпечені громадяни повинні до 1 липня 2012 року звернутися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення з відповідною заявою.

До 1 серпня 2012 Держкомтелерадіо збере на підставі заяв списки громадян, яким будуть надавати телетюнер. Після цього почнеться доставка пристроїв. А всім іншим українцям потрібно буде купувати сет-топ-бокси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...