Потрібен мільярд гривень, щоб в центрі Тернополя більше не було проваль

На заміну комунікації тільки в центральній частині Тернополя, ймовірно, потрібно понад мільярд гривень. Адже труби прокладали наприкінці 19 – на початку 20 ст.

Комунальники кажуть, що немає нічого дивного в тому, що поступово ці мережі потрібно міняти. Щоправда – це надзвичайно дороговартісний і складний процес, – повідомляє ЗЗ. По-перше, комунікації прокладені на великій глибині. А, по-друге, заміну  необхідно проводити в умовах вже існуючої забудови. Тому такі роботи варто робити тільки одночасно з капітальним ремонтом і з заміною інших комунікацій, які проходять на цій дорозі.

– Звичайно, що є плани поступової заміни каналізаційної мережі. Але, як завжди, на реалізацію цих робіт не вистачає коштів, оскільки для проведення такого комплексу робіт необхідно дуже багато коштів. Це, можливо, навіть більше ніж сотні мільйонів, можливо, навіть понад мільярд гривень для того, щоб повністю провести заміну всіх комунікацій в межах центральної частини міста Тернополя, – повідомив директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

До речі, подібні провалля, які сьогодні можемо спостерігати на перетині бульвару Шевченка та вулиці Руської, виникають не лише в центрі міста. Не так давно водоканал ліквідовував подібну аварійну ситуацію і на проспекті Злуки. Хоча цей мікрорайон  відноситься до нової забудови.

– Взагалі ми повинні розуміти, що будь-які мережі мають свій термін служби і необхідно шукати кошти для того, щоб все ж таки через закінчення певного інтервалу, закінчення цього терміну служби проводити заміну цих комунікацій. На жаль, на сьогоднішній день ні в тарифі, ні в міському бюджеті не передбачено цих коштів, – бідкається Володимир Кузьма.

Однак, навіть за наявності коштів, пояснює керівник місцевого водоканалу, проведення такої заміни мереж потребує значних затрат часу. Тому наразі унеможливити виникнення такого роду аварійних ситуацій фактично не можливо. А зважаючи на прогнози синоптиків – у найближчі дні нас очікують дощі – провалля може утворитися будь-де.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі