У будинку почало бити джерело після стихії

Незвичайні природні явища проявляються після негоди, що сталося п’ятого червня у двох районах Тернопільщини.

5 червня о 17.00 сильні дощі та град у 15 населених пунктах Борщівського, у двох – Заліщицького і у трьох – Монастириського районів пошкодили покрівлі 155 житлових будинків та 4 будівель соцкультпобуту. Крім того, град побив вікна у 170 оселях. Вода розмила понад 25 кілометрів доріг місцевого значення. Градом та протоками води пошкоджено понад 500 гектарів присадибних ділянок і майже чотири тисячі гектарів сільськогосподарських угідь підприємств району. Без зв’язку та електрики залишилось 18 населених пункті, – повідомляє TV-4.

Природна стихія – дощ град і вітер утворили коридор шириною близько п’яти кілометрів. І хоч синоптики оголосили про штормове попередження, проте протидіяти опадам були неможливо. Стихія пронеслася майже двома десятками населених пунктів. Найбільше постраждали Худіївці Борщівського району. Там випав град діаметром 7-8 сантиметрів. Побиті дахи, автомобілі, замулені городи.

- Одна сім’я в Худіївцях була відселена, тому що посередині будинку почало бити джерело, піднялися ґрунтові води, приступило до роботи управління меліорації по водовідведенню в межах села, переселили до родичів. Завтра буде позачергове засідання районної ради для надання матеріальної допомоги, – розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА Василь Майка.

Того ж вечора, 5 червня на екстрене засідання скликали районну раду. Підрозділи МНС, бригади обленерго та комунальні служби приступили до ліквідації наслідків негоди. Наступного дня, шостого червня, у постраждалі райони виїхали представники обласної влади. На місцях створили робочі групи. Вчора зранку наступний хід подій обговорювали на позачерговому засіданні комісії з питань техногенної безпеки. З матеріального резерву області на погашення наслідків стихії виділили шифер, цвяхи, пально-мастильні матеріали. Запасами із власних резервів поділилось влада Теребовлянського і Чортківського районів.

- Вчора, на восьму годину вечора електропостачання відновлено повністю в усіх населених пунктах Борщівського району. Зараз працюють бригади райавтодору, проводяться ремонтні роботи. Тринадцять кілометрів таких гірських доріг. Вони повністю зруйновані. Ми вчора з Миколою Головачем об’їжджали усі населені пункти, промиви були до півметра, – зазначив Василь Майка.

Василь Майка запевняє – мешканці постраждалих районів отримують вчасно хліб і медикаменти, вони забезпечені медичним наглядом. Фахівці обстежили стан води у криницях. Робочі групи документують збитки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі