• Головна
  • Хто керуватиме землею? Перипетії в Тернопільській міській раді
13:10, 16 лютого 2017 р.

Хто керуватиме землею? Перипетії в Тернопільській міській раді

Знову у міській раді суперечки про землю. Бажаючих бути ближчими до вирішення питання розподілу чи оренди (а правду кажучи «продажу» і «дерибану») державної землі все більше. Звичайно образливо, коли тебе усувають з «ласої» посади, але ображатись як хлопчисько і замовляти матеріли у  ЗМІ, щоб пожалітись,  м’яко кажучи, негарно.

Поговоримо мовою фактів. Зібралась земельна комісія, поговорили, засідання не закрили, адже протоколу такого не існує. Далі перерва і ввечері комісія знову збирається. Щоправда голова не прийшов. Та це аж ніяк не може бути підставою для того, щоб розійтися і не вирішити низку запланованих питань. Комісія у складі 5 осіб прийняли наступне кадрове рішення, яке не сподобалось «чесним депутатам»: з посади секретаря комісії зняли Романа Навроцького (ВО «Свобода»), а призначили – Володимира Бліхара (ПП «Громадський рух «Народний контроль»). До речі, ще минулого тижня  комісія обрала секретарем радикала Тараса Серетного, однак той згодом відмовився. Подейкують, що «завдяки» тиску.

Здавалось би, для чого розпалювати скандал і писати про те, яким чином на «таємному нічному» засіданні земельної комісії обрали нового секретаря? Відповідь проста – аби розказати людям хто ж має бути на цій посаді, або навпаки – хто точно не повинен її займати.  Щоправда, чому – обґрунтування немає. Можна лише здогадуватися, що не вигідно допускати до віжок управління землями «чужих» людей, які, в давно відомі корумповані схеми, можуть не «вписатися».

Зрозуміло, що владні структури в даній ситуації всілякими методами намагаються зберегти за собою повноваження розпорядження даним ресурсом. Тому будь-які зміни для них вкрай небажані. Адже, за досить популярним висловом, рибку краще ловити в мутній водичці. Та цьому настав край – з’явились депутати, яким набридло миритись із незаконнимиземельними махінаціями.  В результаті і відбулись перевибори секретаря земельної комісії. Преса відразу ж оголосила описані події «незаконними», маніпулюючи питанням, на яке точне звернуть увагу – земля. 

Як цю ситуацію повинен оцінити читач? Зміни в структурі управління земельної комісії є безсумнівним позитивом. Перше, бо  незаконний  розпродаж земель буде суттєво обмеженим. А по-друге, створився орган, не підконтрольний владі, з яким потрібно буде рахуватись. А незаконні махінації  швидше і якісніше ставатимуть надбанням громади. Чи не позитив це для тернополян? 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТМР #комісія #секретар
Останні новини
Оголошення
live comments feed...