• Головна
  • Землі може раптово не стати – застерігають науковці
17:30, 8 червня 2012 р.

Землі може раптово не стати – застерігають науковці

Вчені склали ТОП-10 сценаріїв знищення людства. Екологічній рівновазі планети загрожують глобальне потепління, зростання чисельності населення і погіршення стану довкілля.

Землі загрожує раптовий кінець світу: колапс трапиться в одну мить. Науковці б'ють на сполох через близький колапс екосистеми Землі. Екологічний колапс станеться раптово, а не поступово, як вважалося раніше.

Вже цього століття на Землі може статися незворотній екологічний колапс, причому глобальна екосистема може зламатися раптово, а не поступово, як припускали раніше. Щоб відтягти "критичну позначку", необхідні швидкі та ефективні заходи, попередили науковці.

Група з 22 провідних біологів, екологів, геологів і палеонтологів, що представляють три континенти, провела дослідження, результати якого опубліковані в журналі Nature. Зі своїми застереженнями і рекомендаціями вони виступили напередодні Конференції ООН зі сталого розвитку, яка пройде 20-22 червня в Ріо-де-Жанейро.

Вчені склали ТОП-10 сценаріїв знищення людства Екологічній рівновазі планети загрожують глобальне потепління, зростання чисельності населення і погіршення стану довкілля, - повідомляє ТСН. У своїх розрахунках науковці виходили з того, що до 2050 року на земній кулі буде 9,3 мільярди осіб, а клімат в середньому потеплішає більш ніж на 2 градуси за Цельсієм.

1. Кофеїн та нікотин. Багато хто з нас щодня споживають кофеїн і нікотин, а також інші речовини, які піднімають настрій, покращують увагу, підвищують активність. Коли настане такий момент, що ми вже не зможемо без них жити? Можливо, це й не призведе до раптової катастрофи, але змусить людство поступово зникнути.

2. Помилковий вакуум. Якщо Земля існує в області простору під назвою помилковий вакуум, вона (ця область) може в будь-який момент перейти в більш низький енергетичний стан. Хвиля енергії накриє нас зі швидкістю світла і розірве на атоми.

3. Дивні краплі-двійники. У квантовій механіці існує гіпотеза про "страпельки" - об'єкти, здатні перетворити на свою копію будь-яку частинку. Протягом декількох годин вся Земля може стати безформною масою "дивних крапель". Закони фізики допускають закінчення часу.

4. Кінець часу. Закони фізики допускають закінчення часу. У 2007 році іспанські вчені запропонували альтернативне пояснення таємничої темної енергії, яка становить 75% маси Всесвіту і діє як свого роду антигравітація, відштовхуючи галактики одну від одної. На їхню думку, ми спостерігаємо ефект уповільнення часу в міру того, як він "випливає" із Всесвіту.

5. Вулкан і цунамі. Геологи побоюються, що виверження вулкану Ла-Пальма на Канарських островах здатне вистрілити в Атлантичний океан шматок породи, яка в два рази перевищує за обсягом острів Мен. У результаті виникне хвиля кілометрової висоти, яка рухатиметься зі швидкістю реактивного літака. Половина найбільших міст світу опиниться під водою за лічені хвилини.

6. Зміна полюсів. Полюси Землі час від часу міняються місцями. У такий перехідний період магнітне поле планети, що захищає нас від шкідливого випромінювання, послаблюється або зовсім зникає. Останній раз таке було майже 780 тис. років тому.

7. Промені з космосу. Вмираючи, надмасивна зірка вистрілює два пучки високоенергетичного гамма-випромінювання. Воно здатне розірвати атмосферу і знищити озоновий шар, який потрапив під "гарячу руку". Чорна діра може розірвати Землю на атоми.

8. Чорна діра. Чорна діра може розірвати Землю на атоми своєю силою тяжіння. Вона здатна потягнути нас до себе, перебуваючи за мільярди кілометрів від Сонячної системи, і відірвати планету від світила - джерела життя.

9. Хижі рослини і віруси. Інвазивні види рослин, тварин і мікроорганізмів здатні знищити екосистему, яка не має проти них захисту. Вони вже стали великою проблемою для світового сільського господарства.

10. Матриця чи ера машин.  Одного разу біологічні та технологічні нововведення доведуть людей до такого рівня, коли вони вже не будуть схожі на нас, їхніх предків. "Постлюди" будуть наполовину комп'ютерами або й, навіть, повністю існуватимуть тільки у вигляді цифрової інформації "Постлюди" будуть наполовину комп'ютерами або й, навіть, повністю існуватимуть тільки у вигляді цифрової інформації, що передається у надшвидких мережах і живе, здавалося б, вічно після розпаду фізичного тіла. Потім система дасть збій. Вчені також наголошують, що середня тривалість існування виду ссавців становить 2,2 млн років. Homo sapiens з'явився на світ всього 200 тис. років тому, а рід Homo - близько 1,8 млн. Науковці без сумнівів заявляють, що ми обов'язково вимремо, оскільки це закон біології. За словами британського астронома Мартіна Ріса, шанси людської цивілізації на виживання після 2100 року не перевищують 50%, враховуючи легкий доступ до технологій, які мають глобальні наслідки.

На думку біолога з Каліфорнійського університету та одного з провідних авторів дослідження Ентоні Берноскі, зміни будуть незворотними і наслідки руйнівними, оскільки все населення прогодувати буде вже неможливо. "Ми будемо мати справу із зовсім іншим світом", - підсумовує експерт. При цьому дослідники вказують, що ще є час щось змінити: наприклад, припинити витрачати сировинні ресурси і прагнути до економічного зростання будь-якою ціною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...