На Тернопільщині відкрилась виставка на честь Євро-2012 (фото)

Майже 1000 програм до матчів, книг і довідників з футболу, а також ювілейні монети, афіші і шарфики фанів зібрали у Бережанському краєзнавчому музеї на виставці "Футбол? Футбол... Футбол!". Її присвятили Євро-2012.

Це перша  у Тернопільській області виставка на честь чемпіонату з футболу.

На стінах довгого коридору краєзнавчого музею розмістили афіші команд-ветеранів Київського Динамо, всіх зіркових складів часів СРСР. А у залі експонували 11 монет до Євро-2012, столові прибори із футбольною символікою, фотографії, конверти,  марки, м'ячі і плакати з автографами відомих футболістів. Усього понад 2,5 тисячі експонатів.

Як розповів Gazeta.ua автор проекту, старший науковий співробітник музею Микола Проців, до організації долучилося 59 осіб.

"Ці афіші збирали бережанці, які були на матчах. А шарфики нам передавали заробітчани з Данії, Ірландії, Італії, Польщі та інших країн. Кажуть, фани народжуються у шарфиках. Ми маємо різні їх види в експозиції. А ще є форми "Реалу" і "Барселони".  Вони куплені у спеціалізованих магазинах в Іспанії. Якщо в інших музеях експонати  заборонено чіпати руками, то у нас можна не тільки роздивлятися,  а й навіть сфотографуватися у формі відомих футбольних клубів", - розповів Микола Проців.

Є в експозиції і окремий розділ про історію бережанського футболу. Тут представлені такі раритетні сьогодні речі, як абонемент на всі матчі 1961 року та  запрошення для VIP 1981-го.

"На нашій виставці представлена колекція усіх монет і вся філателістична продукція України, присвячена чемпіонату Європи з футболу. Символічними є і фігурки козаків із відомого мультика "Як козаки у футбол грали". Цей мультиплікаційний фільм був створений майже три десятиліття тому. Але що цікаво, з командами із тих самих країн, про які йдеться у мультику, буде грати українська збірна цього року", - зауважив Проців.

Зазначимо, виставка діятиме до 8 липня.

 

На Тернопільщині відкрилась виставка на честь Євро-2012 (фото), фото-1
На Тернопільщині відкрилась виставка на честь Євро-2012 (фото), фото-2
На Тернопільщині відкрилась виставка на честь Євро-2012 (фото), фото-3
На Тернопільщині відкрилась виставка на честь Євро-2012 (фото), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі