• Головна
  • Як тернополян братимуть на роботу: усі деталі нових правил
14:00, 12 червня 2012 р.

Як тернополян братимуть на роботу: усі деталі нових правил

Нова ініціатива Кабміну - законопроект "Про зайнятість населення" вже пройшов перше читання. Уряд даним документом запропонував три головні новації: працевлаштування молоді, ослаблення оподаткування на малий бізнес, який створює легальні робочі місця, нарешті, допомога держави працівникові при звільненні та перекваліфікації.

Усі деталі, плюси та мінуси даного законопроекту:

Зниження податків за створення робочих місць

Роботодавці, які створюють нові місця для молоді (перше робоче місце) і безробітних старше 50 років не менше ніж на два роки, рік не платять єдиний соцвнесок (41,2% нарахувань на зарплату цих працівників). При достроковому звільненні працівника роботодавець зобов'язаний сплатити соцвнесок за весь відпрацьований період.

Таке нововведення вигідне і роботодавцям, і працівникам - останнім можуть платити за рахунок цього на 40% більші офіційні зарплати. Роботодавці зі свого боку можуть уникати сплати до бюджету 41,2% нарахувань на ЗП за два роки, якщо працівник звільниться протягом цього часу за власним бажанням.

Облік трудового стажу

При стажуванні (навіть без зарплати) роботодавець буде зобов'язаний видати працівникові трудову книжку з записом про проходження стажування.

Наявність запису в трудову підвищує шанси на прийом на роботу, але не забезпечує роботою, як вимагають молоді люди. А три і більше записи про безкоштовну роботі і жодної - про прийом в штат, це скоріше мінус для працівника, тому таку книжку навряд чи пред'являть при співбесіді.

Боротьба з дискримінацією

В оголошеннях про вакансії заборонено вказувати вік і стать кандидатів, вимагати відомості про особисте життя (національність, сімейний стан, віросповідання, партійність).

На практиці ця норма навряд чи буде працювати, тому що роботодавець все одно візьме потрібного йому працівника (за віком, статтю, сімейним станом) влаштувавши, наприклад, кастинг серед претендентів.

Забезпечення села спеціалістами

За новим законом, молоді фахівці, які уклали контракт (не менше 3 років) на роботу в селі (лікарі, вчителі, агрономи) відразу отримують підйомні у розмірі п'яти мінзарплат (5470 грн).

Проте ця сума за такий тривалий час роботи на селі є занадто малою, тому на це підуть лише ті, кому і так готували місце в рідному селі, або від безвиході.

Соцзахист безробітних Статус безробітного людина одержує з 1-го дня звернення до центру зайнятості (нині - з 7-го). Це дає право отримувати допомогу по безробіттю з перших же днів.

Безкоштовна перекваліфікація

Особи старші за 45 років зі стажем роботи не менше 15 років отримають право на ваучер для безкоштовного перенавчання або підвищення кваліфікації в обраному ними вузі.

Дана норма є досить суперечливою, бо вимагає додаткових затрат із бюджету. Це може призвести до скорочення виділених бюджетних місць для випускників шкіл - частину квоти віддадуть старшим особам.

Навчання кадрів під замовлення

Держава навчить безробітних затребуваним робітничими професіями за заявками підприємств (токар, слюсар, зварювальник), а той, хто навчився самостійно, може здати іспит і отримати "корочку", пише "Сегодня".

Експерти прогнозують, що охочих буде небагато, поки не виростуть зарплати на держпідприємствах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...