Тернопільщина - один з найменш криміногенних регіонів України. Лідери - Південь і Схід

Журнал Forbes склав рейтинг найбільш криміногенних регіонів України. Згідно з ними, найбільш небезпечними регіонами України в 2011 році були Схід і Південь.

Як йдеться в матеріалі видання, Сімферополь, Севастополь, Дніпропетровськ, Горлівка і Кіровоград з 6-7,2 тяжких злочинів на 1000 жителів займають перші місця серед міст із згаданого рейтингу, - передає Цензор.НЕТ.

У західних обласних центрах - Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному рівень злочинності в 2-3 рази нижчий. Найбезпечніше з великих міст України - Полтава (1,5), де, як зазначає видання, проживає велика кількість відставних військових.

Перший проректор Національної академії внутрішніх справ, автор дисертації "Урбанізація і злочинність в Україні" Василь Шакун пояснив, що 60 років тому рівень злочинності на Заході і Сході країни був практично однаковим. У 1950-х роках засуджених за серйозні злочини перестали відправляти на Крайню Північ. Замість цього їх направляли на примусові роботи на промислових об'єктах в європейській частині СРСР, в тому числі в індустріально розвинений південний схід України. За словами Шакуна, це призвело до формування на цій території кримінальної субкультури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі