У Тернополі планують провести комплексну модернізацію системи тепло- та водопостачання

Меморандум про співпрацю підписала Тернопільська міська рада та Державне підприємство «Центр розвитку державно-приватного партнерства». Угода передбачає співпрацю у двох напрямках – термомодернізацію житлового фонду та комплексну модернізацію системи водопостачання міста.

У місті є чимало старих будинків, в яких щорічно через зношеність житлового фонду витрачається багато тепла. Відповідно люди витрачають великі кошти на теплоносії.

Модернізувати систему теплопостачання у таких будинках міська рада планує на умовах державно-приватного партнерства.

«Для перших робіт по термомодернізації був відібраний район по вулиці Фабричній. Це будинки, які підключені до однієї котельні і користувачами теплової енергії є лише населення. Тут проведуть заміну усіх мереж, ліфтів, утеплення фасадів, встановлення нових вікон, балконів. Спочатку робитимуть утеплення фасадів, оскільки це дозволяє економити до 40% тепла. Наступним кроком буде заміна мереж – на яких при правильному використанні можна буде зекономити ще 10% тепла. Ми врахуємо всі моменти втілення проекту термомодернізації на конкретному об’єкті, за аналогією будемо проводити роботи на інших об’єктах», - зазначив міський голова Сергій Надал.

Проект щодо модернізації житлового фонду застосовується в Тернополі вперше в Україні.

Сьогодні міська рада має інвестиційну пропозицію щодо заміни мереж та встановлення котельні. Поступово проводитимуть інші роботи, аби забезпечити мінімальні витрати при максимальній подачі тепла.

Комплексну модернізацію системи водопостачання проводитимуть за аналогією інших міст України. На сьогоднішній день 12 українських міст освоюють на ці цілі перший транш, наданий Світовим банком. Його розмір – 140 мільйонів доларів.

«Світовий банк розпочав реалізовувати другий транш розміром 200 мільйонів доларів. З нього, після розробки техніко-економічного обґрунтування, частину коштів отримає Тернопіль – це буде в 2014 році. На сьогоднішній день це найдовші і найдешевші гроші. Кредит розрахований на 20 років під відсоткову ставку до 4%. Виплати по тілу кредиту триватимуть протягом п’яти років, - сказав директор ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» Євген Радченко.

На сьогоднішній день Тернопіль – у списку п’яти міст, яким Світовий банк виділить кошти та експертів на розробку техніко-економічного обґрунтування для реалізації проекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі