• Головна
  • Неповнолітній, який після нокауту впав у кому, прийшов до тями, натомість проблеми можуть виникнути в організаторів змагань (Відео)
09:23, 1 березня 2017 р.

Неповнолітній, який після нокауту впав у кому, прийшов до тями, натомість проблеми можуть виникнути в організаторів змагань (Відео)

27 лютого, під час боксерського турніру у рамках традиційного «Кубку Шухевича» серед команд молодіжних громадських організацій 17-річний тернополянин Володимир отримав травми, після яких він опинився у реанімаційному відділені одної міських лікарень.
Лікарі констатували черепно-мозкову травму. Хлопець майже добу перебував у комі. Як повідомили, після операційного втручання спортсмен прийшов до тями, пишуть Тернополяни.

Сьогодні з самого ранку на сайті обласної поліції з’явилася нічим не підтверджена інформація , що прикра подія сталася під час змагань з популярного у Тернополі фрі-файту. Хоча це не відповідало дійсності, але одному з провідних тренерів цього виду Олександру Долішньому довелося другу половину дня провести у правоохоронних органах, даючи пояснення. «Володимир справді тренується у нас, - повідомив пан Олександр. – Але жодного дозволу на участь у «Кубку Шухевича» я не давав. Протягом останнього місяця він не тренувався на повну потужність, адже 2 лютого я дізнався про проблеми зі здоров’ям хлопця. Ми очікували кінцевого заключення лікарів щодо його стану. Тому жодних спарингів не дозволяв йому робити. У день коли мав бути турнір з боксу, Володя прийшов до мене і попросив додаткову екіпіровку. Звісно я йому її не дав і вимагав не брати участі у незрозумілих змаганнях. Та наш підопічний на це лиш хлопнув дверима і пішов у невідомому напрямку. Те саме він повторив перед своїми батьками вдома.»

Як пояснює тренер, існують чіткі правила участі у змаганнях з бойових видів спорту. Насамперед, це постійні проходження медогляду у профільних закладах. Окрім того, обов’язковою є розписка про участь при умові повноліття від самого бійця, або його батьків, якщо йому ще немає 18-ти. Також, основною вимогою є наявність дійсного страхового полісу. Під час самих боїв має бути присутній кваліфікований медик, якщо не ціла бригада швидкої допомоги, яку замовляють наперед.

Як виявилося, жодного з цих пунктів не було дотримано. Організатори не прослідкували за наявністю дозволів на участь від лікарів. Представник організаторів не забезпечив присутності лікаря у самому залі. Тому після отримання травми спортсменом, йому надав першу допомогу боковий суддя. Окрім того, що дуже дивно, але учасники билися у загальній групі без поділу на вікові групи і на вагові категорії. Головне, що вага атлета не перевищувала 80 кілограмів.

Громадська організація «Фундація регіональних ініціатив», яка і вмовила виступати неповнолітнього Володимира на турнірі з боксу, виставили його на бій з більш досвідченішим 21-річним представником «Пласту».

Варто зауважити, що досвід попередніх років ставить під сумнів професійність організаторів. Згадані огріхи спостерігалися на кубку завжди. Це при умові того, що ледь не головним ініціатором події є молодіжний міський голова Тернополя Вероніка Дякович. «Я лиш виконувала координаційні функції, -каже вона. –Від молодіжної міської ради був присутній Іван Янюк. Перед початком я принесла списки учасників та довідки. За правилами кубку за кожен окремий вид відповідальна інша організація. У ці обов’язки покладено як організація самого змагального процесу, так і перевірка самих учасників. Відповідальним за турнір з боксу був «Правий легіон». За день до початку я ще раз перепитала представника про наявність всього необхідно і він підтвердив свою спроможність все забезпечити.»

«Ми не виступали повноцінними співорганізаторами кубку і наша команда не брала участі у першості, - розповідає один з керівників «Правого легіону» Ігор Бойчук. – До мене звернувся оргкомітет з проханням надати посильну допомогу. З нашої сторони ми забезпечили зал, суддів та необхідне екіпірування та захисні обладунки. Жодних інших зобов’язань я на себе не брав і тому коментувати прорахунки інших не буду.»

Дуже цікавим залишається той факт, «Фундація регіональних ініціатив» лише за день замінила свого учасника на неповнолітнього Володимира. Організатори не перевірили цього факту і допустили його до боїв. За нашою інформацією, зараз загадана організація ФРІ шукає можливості провину за заявлення Володимира на фрі-файтерів. На засідання оргкомітету вони принесли відеозапис боїв хлопця, як підтвердження своєї невинності.

Як стало відомо, що у зв’язку з ситуацією, яка трапилася 27.02.2017 р. оргкомітет прийняв рішення призупинити змагання. В свою чергу оргкомітет висловлює свою підтримку сім’ї травмованого учасника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бокс
Оголошення
live comments feed...