
00:31, 13 червня 2012 р.
Під час дощів у Тернополі ріки на дорогах та ставки у дворах
На підтоплення вулиць та будинків під час злив скаржаться тернополяни. Так, до нас надійшли скарги з вул. Галицької, Енергетичної, Бродівської і Промислової.
У міськраді кажуть, що працюють над комплексною системою водовідведення
- Наш будинок стоїть уже 40 років і жодного разу такого затоплення не було, аж поки нам не зробили "добре", - каже тернополянин Степан Цалин. – Прийшли, накопали землі, і тепер наш двір після кожної зливи „плаває”.
Часті зливи нагадали про проблему зі стічним водами у місті. За останній тиждень тернополяни не раз скаржилися на підтоплення своїх вулиць у редакцію „RIA плюс”. Надсилали фото та відео і відвідувачі на сайт 20minut.ua у рубрику "Від читачів". У Тернополі - серйозна проблема із водовідведенням, скаржаться городяни.
- Дощі прогнозують і надалі, - каже тернополянка Оксана Глива. – Надивившись по телебаченню, як усе плаває в інших регіонах, мені стало страшно опинитись на вулиці під час зливи.
Вода застоюється і смердить
Після сильних дощів, що пройшли Тернополем, знову затопило вул. Енергетичну. Цієї весни це вже третє підтоплення. Будинок на Eнергетичній, 1 „плавав” 17 травня, 4-6 червня та у минулі вихідні, 9-10 червня. Окрім того, неодноразово підтоплювало вул. Галицьку, Бродівську і Промислову.
- Вже третій день після сильного дощу, а вода тримається на поверхні, - написав 7 червня у рубрику "Від читачів" тернополянин. - Дуже поганий запах від цієї великої калюжі, вода не має куди стікати і застоюється.
Цього разу на вул. Енергетичній води прибуло набагато більше, ніж раніше, написав на сайт 20minut.ua у рубрику "Від читачів" тернополянин Степан Цалин.
- Наша ділянка перетворилась на ставок глибиною більше як півметра, - каже чоловік. – Автомобілем заїхати було неможливо, підтопило наш будинок. На відео ви можете побачити, з якою силою текла вода. Влада обіцяла, що вирішить проблему, але єдине, на що спромоглися, – то це почистити рів від сміття, яке нанесла вода.
Нагадаємо, „RIA плюс” уже писала про підтоплення на вул. Енергетичній, 1. Проблеми тут почалися рік тому через вул. Галицьку, яку теж підтоплює. Минулого року влада нібито вирішила проблему – з Галицької до Енергетичної прокопали канал, яким і має стікати вся вода. От тільки канал закінчується саме під хатою, де живе Степан Цалин. Відтак вода з цього рова розливається на все обійстя на Енергетичній, 1.
Нічим не змогли допомогти
Утім, після публікації у газеті нічого особливо не змінилося, додає чоловік. Пан Цалин зустрівся з міським головою, показав йому на відео, що робиться у його дворі під час злив. Мер закликав до свого кабінету начальника управління ЖКГ міськради Володимира Болєщука.
- Той сказав, що на систему водовідведення у місті потрібно 52 млн грн, - розповідає тернополянин. - Мер відповів, що такої суми, на жаль, зараз немає, і дав вказівку хоч щось зробити, аби нас на затоплювало. Наступного дня приїхали хлопці, почистили рів від сміття, подивилися, що більше нічого зробити не можуть, і поїхали. Згодом ще приїздили, дивилися, потім сказали, що у кращому випадку щось почнуть робити аж у жовтні, бо, мовляв, треба складати кошторис. Як на мене, це затягування часу. До того ж, дощі йтимуть далі. Що нам тоді робити?
Тернополянин каже, що хоче вирішувати проблему самотужки. Адже на допомогу сподіватися годі.
- Вихід є один - прорити рів далі, - каже чоловік. - От тільки там прокладені високовольтні підземні кабелі, і ніхто не знає, де точно. Якщо я почну рити й обірву ці кабелі, то уявіть, чим це закінчиться...
Працюють над схемою водовідведення
У Тернополі немає системи відведення дощових вод, через це й усі проблеми. Окрім того, у нас змінюється клімат. Починається щось схоже на субтропічні дощі, коли за добу може випасти місячна норма опадів.
А місто до цього не готове, розповідає заступник міського голови Владислав Стемковський.
- Півроку тому міськрада замовила схему водовідведення дощових і талих вод, над якою ще працюють інженери, - каже він. - Після того, як буде схема, можна буде розбити її на етапи і реалізовувати.
Є проект будови нового дощового колектора на вул. Галицькій, зроблений декілька років тому, додає пан Стемковський.
Але він коштує більше 40 млн грн. Це непосильно для міста.
- Зараз ми чекаємо поки проектанти підготують рішення, як можна вивести воду за оптимальні кошти, - каже посадовець. – До того ж, місто має складний рельєф. Є перепади висот, тому й такі ріки. Тому потрібні колектори та решітки, які перехоплюють воду. Якщо ми не забезпечимо цивілізовані канали водовідведення, вода і далі буде текти як хоче.
Щодо вул. Енергетичної, то у міськраді зараз шукають способів, якби вирішити цю проблему. Адже поряд проходять комунікації і це перешкоджає продовжити канал.
- Може ми цинічно поступили, але таким чином ми врятували ситуацію багатоповерхівок на Галицькій. Бо там була біда. , - каже заступник мера. - Зараз працюємо над тим, як вивести воду далі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:22
Вчора
ТОП новини
Оголошення
12:46, 16 квітня
16:23, 23 квітня
12:52, 16 квітня
19:33, 22 квітня
15:42, Вчора
live comments feed...