• Головна
  • Українців очікує інфляція після Євро-2012
13:00, 13 червня 2012 р.

Українців очікує інфляція після Євро-2012

“До кінця року нас чекає зростання цін, а відповідно і зниження курсу гривні”, – зазначають експерти.

Коштів, які залишать в Україні гості Євро-2012, може виявитися недостатньо для того, аби врятувати українську валюту від знецінення. Головною проблемою стабільності фінансового показника є політика – наближення парламентських виборів, - повідомляє ТСН з посиланням на "Комсомольську правду в Україні". До внутрішніх факторів додаються зовнішні. Непевна ситуація в економіці Іспанії провокує послаблення курсу європейської валюти. На думку опитаних КП експертів, євро в Україні невдовзі можна буде купити менш, ніж за 10 гривень.

Падіння цін на ринках сировини грає проти української економіки. "У такій ситуації попит на український метал скорочується. У травні багато металургійні комбінати вже скоротили випуск продукції. Звичайно, до катастрофічної ситуації 2008 року ще далеко, але зростання промислового виробництва на рівні 0,7% турбує економістів. Поки що ніхто не прогнозує спад, більшість говорить про прогнозний показник 1-3%. Але цього може не вистачити для того, щоб виконати передвиборні обіцянки", - попереджає видання. Газета наводить думку незалежних економістів про те, що напередодні виборів-2012 влада не втримається від спокуси увімкнути друкарський станок.

"Про те, що доведеться проводити грошову емісію, ми твердимо давно. Вся справа в соціальних ініціативах уряду. Навесні до державного бюджету України на 2012 рік були внесені зміни щодо збільшення доходів і витрат більш ніж на 33 мільярди гривень. І якщо з витратами все зрозуміло, то виразних джерел фінансування вказано не було. Уряд говорить про те, що вдасться їх покрити за рахунок зростання економіки. Але, на жаль, економічне зростання в країні менше запланованого. Навіть за даними Держкомстату, за перші чотири місяці зростання ВВП склало 1,8%", - пояснює провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко.

"При цьому в бюджеті закладено показник в 2 рази вище. Це означає, що держбюджет не тільки не отримає додаткових коштів, але найближчим часом можуть виникнути проблеми з поточними бюджетними витратами. Так, за показниками Пенсійного фонду вже видно, що відбувається недобір коштів на 4-5 мільярдів гривень", - зазначає він.

У такій ситуації є два виходи – запозичення або емісія. За кордоном Україні гроші зараз не дають – співпраця з МВФ почнеться не раніше ніж через рік після того, як піднімуть тарифи на газ для населення. Тому залишається емісія, адже перед виборами обіцянки треба виконувати. Думаю, якщо друкувати гроші і почнуть в липні, як про це говорять, то до людей вони потраплять десь у вересні, щоб до виборів інфляція була не так помітна. Проте вже до кінця року нас чекає зростання цін, а відповідно і зниження курсу гривні", - говорить експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України прямо завтра, лютий мороз вразить посеред весни": синоптики про сніг у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Скоро долар приголомшить українців, очікується вражаючий стрибок": експерти попередили, яким буде курс валют
"Пенсійний вік в Україні збільшиться аж на 5 років": експерти пояснили, кого саме стосуватимуться зміни
Оголошення
live comments feed...