Судове засідання у справі Щепановського-Марценюка перейшло до стадії судових дебатів

Судове засідання у справі Щепановського-Марценюка перейшло до стадії судових дебатів. Підсудні повністю визнали обвинувачення, інкриміновані їм.

Чергове засідання провели 12 червня. Воно було чи не найдовшим за всю історію судового дослідження у справі керівника ТФ “Будівельник” Зеновія Щепановського та головного бухгалтера підприємства Євгена Марценюка. Адже тривало дві години, на відміну від попередніх десятихвилинних або півгодинних.

Майже годину із загального часу зайняло перебування головуючого судді у нарадчій кімнаті, де вирішувалась доля клопотання одного із потерпілих про направлення справи на додаткове розслідування. У той час потерпілі мали змогу поставити декілька запитань Щепановському. Розмова перетворювалась на словесну перепалку.

- Я точно знаю, що за ті кошти, що ви у нас накрали, ви будете десь на Канарах відпочивати, - заявив один із потерпілих підсудному. – А ми будемо тут, без грошей.

Щепановський наполягав, що йому ставила палки в колеса міська влада, не даючи змогу добудувати. Врешті люди запропонували роздати їм гроші. Казали, що тоді вони жодних претензій не матимуть.

- Та звідси я нічого не можу зробити, - пояснював Щепановський. – А ви не хочете піти на зустріч.
Врешті, дехто з присутніх на суді потерпілих посилав впівголоса його “якомога далі”. Були запитання у потерпілих і до судді та прокурора. Адже люди не погоджувалися з тим, що прокуратура, за їхніми словами, не довела факту розкрадання грошей і змінила обвинувачення.

Після повернення судді із нарадчої кімнати розмова закінчилась. Суддя повідомив про відмову щодо клопотання про повернення справи на додаткове розслідування. За його словами, повернення справи на розслідування є неприпустимим, адже усі матеріали та докази досліджені повністю, свідки опитані, а доказів щодо необ’єктивності розслідування нема.

Відтак судове розслідування оголосили закритим. Прокурор зачитав обвинувачення. Він попросив у загальному підсумку за трьома статтями, інкримінованими Щепановському, п’ять років позбавлення волі зі штрафом та забороною займати керівні посади. Для Марценюка прокурор попросив покарання за двома інкримінованими йому статтями — три роки позбавлення волі плюс чималенький штраф із забороною займати керівні посади. Після цього слово надали захисникам підсудних, котрі заявили, що покарання має бути менш суровим. Мовляв, багато чого не залежало від самих підсудних.

- З 2008 року Щепановський не міг здійснювати належного контролю, бо виконував обов’язки заступника міністра регіонального розвитку і будівництва України, - нагадав адвокат Ростислав Лукашов. – Тож покарання повинно бути не більше трьох років.

Свою позицію адвокат аргументував і заслугами Щепановсього, його нагородами, хворобами. Згадав і стареньку матір підсудного. Адвокат Марценюка говоритиме під час наступного судового засідання, 14 червня. Тоді ж слово дадуть у судових дебатах самим підсудним. Початок засідання – о 10.00.

"20 хвилин"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі