• Головна
  • Штраф за куріння в недозволених місцях – до 10 тисяч грн.
21:30, 13 червня 2012 р.

Штраф за куріння в недозволених місцях – до 10 тисяч грн.

Президент України підписав закон про обмеження місць куріння.

Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Закон визначає ряд громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів. Штраф за куріння в недозволених місцях встановлено від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а за не відведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом у розмірі від 1 до 10 тис. грн. Закон вступає в силу через 6 місяців після опублікування.

Згідно з новим законом, курити буде не можна:

- у приміщеннях ресторанів;- у приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);- у приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);- у ліфтах і таксофонах;- в установах охорони здоров'я;- у навчальних та освітньо-виховних закладах;- на дитячих майданчиках;- на спортивних майданчиках, стадіонах:- у під'їздах житлових будинків;- у підземних переходах;- у громадському транспорті (у т.ч. у транспорті міжнародного сполучення і на зупинках громадського транспорту).

Закон також визначає, що власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, загальна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витягом або іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Також забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, курити в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розташування громадян; у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Документ також вносить додаткову відповідальність за розміщення попільничок, за не вживання заходів, щоб припинити куріння в приміщеннях підприємств (організаціях) громадського харчування, за не відведення місць для куріння і необладнання їх витягом - також штраф від 1 тис. грн до 10 тис. грн.

Перший і нині чинний закон про обмеження місць для куріння діє Україні з жовтня 2010 р.

Зазначимо, що нещодавно парламент прийняв у першому читанні як закон законопроект № 9642, що забороняє вживання, продаж і рекламу тютюнових виробів на стадіонах Євро-2012.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...