• Головна
  • Новий Митний кодекс запобігає хабарництву?
09:30, 14 червня 2012 р.

Новий Митний кодекс запобігає хабарництву?

Із 1 червня в Україні діє новий Митний кодекс. Тернопільські митники називають його кодексом для бізнесу.

На Тернопільщині більше тридцяти відсотків експортованої деревини перевозять за кордон державні підприємства, серед яких Чортківське, Кременецьке, Тернопільське, Бучацьке лісові господарства, Бережанське лісо-мисливське господарство. Лісотовари везуть у Польщу, Словаччину, Німеччину, Азербайжан, Нідерланди, Румунію.

Аби обговорити новий Митний кодекс з керівниками державних лісових господарств нашої області, вони провели у Збаразькому замку виїзну зустріч. Такі зустрічі планують проводити і з представниками інших галузей, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність, - повідомляє TV 4.

Це крок назустріч підприємцям та відповідь на всі їх питання, кажуть митники. Крім того, Кодекс дозволяє підприємцям заповнювати електронні декларації, уникаючи спілкування з працівниками митниці, а відтак запобігає хабарництву.

- Це заставляє на сьогодні працівників митниці настільки серйозно відноситися до виконання своїх обов'язків, що за будь-яку необгрунтовану затримку транспортного засобу чи вантажу інспектор митниці, крім того, що буде притягуватися до дисциплінарної відповідальності, буде нести і матеріальну відповідальність. Тобто Митним кодексом передбачено одне із положень, що держава буде сплачувати кошти за необгрунтовану затримку вантажу, – розповідає Микола Харкавий, начальник Тернопільської митниці.

Чесної співпраці чекають митники і від підприємців. Аби перевезти через кордон контрабандний товар, недобросовісні бізнесмени використовують найрізноманітніші способи. Особливого контролю, кажуть митники, потребує перевезення деревини. Основні порушення митних правил при цьому - спроба приховати справжню вартість лісотовару чи перевезти у ньому контрабанду. Наприклад, на митному пості "Ужгород-2" затримали вантаж деревини. У супровідних документах та декларації йшлося про осику вартістю трохи більше восьмисот євро. Насправді ж перевозили сосну, дорожчу у кілька разів. Також обрізні дошки намагаються провезти, як дешевші необрізні. Львівські митники серед лісотовару знаходили сигарети.

- В деревині переміщували, якщо не помиляюся, майже 100 ящиків цигарок. Тобто і такі випадки були... Декілька разів ми пробували пропускати ці автомобілі через скануючі пристрої, і не завжди вони показували, що є таке приховування. Настільки це було замасковано, приховано, гарно укладено і обтягнуто відповідною плівкою, що навіть декілька разів сканер не показував, – зазначає Микола Харкавий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...